Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

En Fazla Ödenek İstanbul'a Ayrıldı

Türkiye'nin en büyük kenti İstanbul'un hafif raylı sistem ve metro projeleri, bu yılın en fazla ödenek alan ilk 10 projesine damgasını vurdu.

Milliyet Gazetesi
En Fazla Ödenek İstanbul'a Ayrıldı

ürkiye'nin en büyük kenti İstanbul'un hafif raylı sistem ve metro projeleri, bu yılın en fazla ödenek alan ilk 10 projesine damgasını vurdu. Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) verilerine göre, en fazla ödenek alan ilk 10 proje için bu yıl 2 milyar 931 milyon YTL ayrılırken, bunun 1 milyar 260 milyon YTL'si İstanbul'daki hafif raylı sistem ve metro inşaatlarına gidecek.

Yatırım Programı'nda bu yıl en fazla ödenek, 438 milyon YTL ile Otogar-İkitelli Hafif Raylı Sistem (HRS) projesine ayrılırken, bu projenin 150 milyon YTL'si Otogar-Bağcılar HRS için, 288 milyon YTL'si ise Bağcılar - İkitelli hattı için harcanacak.

Yeni proje Üsküdar-Dudullu
2007'nin en fazla ödenek tahsis edilen ikinci projesi ise bu yıl Yatırım Programı'na yeni alınan Üsküdar-Altunizade-Ümraniye-Dudullu Hafif Raylı Sistemi oldu. Proje için 399 milyon YTL ayrıldı. En fazla ödenek alan üçüncü proje de yine İstanbul'un ulaşım sorununa neşter vuracak Kadıköy-Kartal Metrosu oldu. Kadıköy-Kartal Metrosu için bu yıl 393 milyon YTL harcanacak.

Gebze-Haydarpaşa-Sirkeci-Halkalı Banliyö Hattı ve Boğaz Tüp Geçişi en fazla ödenek alan 8'inci proje. 1387 metresi batırma tüp, toplam 13.5 kilometre (km) tünel ile 63 km'lik üçüncü hat banliyö hattının eklenmesini içeren projeye, bu yıl 212 milyon YTL harcanak. 5 milyar 82 milyon YTL'ye mal olması beklenen proje için şimdiye dek 543 milyon YTL harcandı. 4. Levent-Ayazağa Metrosu da en fazla ödenek alan 9'uncu proje olurken, bu yıl için 211 milyon YTL harcama öngörülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-fazla-odenek-istanbula-ayrildi_51980.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!