Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

En Güzel 'Cezaevi'

The New York Times, otel haline getirilen eski cezaevlerini konu alan haberinde, bugün Four Seasons oteli olarak işletilen ve Geceyarısı Ekspresi filminin geçtiği Sultanahmet Cezaevi'ne de yer verdi.

Milliyet Gazetesi
En Güzel 'Cezaevi'

he New York Times, otel haline getirilen eski cezaevlerini konu alan haberinde, bugün Four Seasons oteli olarak işletilen ve Geceyarısı Ekspresi filminin geçtiği Sultanahmet Cezaevi'ne de yer verdi.

Mantıklı bir aday
ABD'NİN New York Times gazetesi, otel haline getirilen eski cezaevlerini konu alan haberinde, bugün Four Seasons oteli olarak işletilen Sultanahmet Cezaevi'ne de yer ayırdı. "Geceyarısı Ekspresi" filminin hikâyesinin Sultanahmet Cezaevi'nde geçtiği vurgulanan yazıda, "1982 yılına kadar siyasi tutuklular için kullanılan cezaevi, bir otele dönüşüm çalışmaları için mantıklı bir adaydı. Çünkü İstanbul'un eski semtinde, Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı'nın yanı başında yer alıyor" denildi.

'Tarihi ilgi çekti'
Four Seasons Genel Müdürü Marcos Bekhit de binanın eski bir cezaevi oluşunun getirdiği zorlukları anlatırken, örnek olarak cep telefonlarının aralıksız çalışmasının yoğun çaba gerektirdiğini söyledi. "Otelin açıldığı dönemde eski bir cezaevini saklamaya çalışıyorduk" diyen Bekhit, şöyle devam etti: "Ancak daha sonra binanın tarihinin müşterileri çeken önemli bir unsur olduğunu gördük. Şimdi ise dünyanın en güzel cezaevinden çok söz ediyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-guzel-cezaevi_52744.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!