Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'En İyi Havalimanı' Seçildi

İstanbul Atatürk Havalimanı, İngiltere merkezli araştırma grubu Skytrax tarafından Güney Avrupa'nın ''En İyi Havalimanı'' ödülüne değer görüldü.

NTV
'En İyi Havalimanı' Seçildi

İstanbul Atatürk Havalimanı, İngiltere merkezli araştırma grubu Skytrax tarafından Güney Avrupa'nın ''En İyi Havalimanı'' ödülüne değer görüldü.      

TAV İstanbul'un 2000 yılından bu yana işlettiği Atatürk Havalimanı, Skytrax tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, ''Dünyanın En İyi Havalimanları Ödülleri 2010'' kapsamında Güney Avrupa'nın En İyi Havalimanı unvanını almaya hak kazandı. İkinci ve üçüncülüğü ise İspanya'nın Barselona ve Madrid havalimanları kazandı.        

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü; Atatürk Havalimanı'nın, kategorisinde, Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya ve Balkanlar'daki tüm havalimanlarının önünde yer aldığını, her gün yaklaşık 80 bin yolcuya hizmet verdiklerini, bu ödülün de büyük bir gurur yaşattığını söyledi.

2009'da da "En İyi İkinci Havalimanı" Seçilmişti  

Atatürk Havalimanı'nın 2009 yılında da Skytrax tarafından Güney Avrupa'nın En İyi İkinci Havalimanı seçildiğini de hatırlatan Ünlü, ''Atatürk Havalimanı 2009 yılında yüzde 33 oranında transit yolcusunu artırmış bir havalimanıdır ve halihazırda yılda 30 milyon yolcuya hizmet sunuyoruz. Aldığımız ödüller başarımızı yansıtıyor'' dedi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal da, ''Bu ödülün anlamı, 2009 yılında 30 milyon yolcuya hizmet vermiş olan Atatürk Havalimanı'nın bölge içerisindeki önemini vurgulamak, dolayısıyla önemli bir 'hub' olduğu özelliğinin tescil edilmesi anlamını taşıyor'' diye konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-iyi-havalimani-secildi-_77887.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!