Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Encümen Heyeti Başkanı Acarlarla Ortak Çıktı

Acaristanbul'a 'yıkım' kararı vermemesiyle dikkat çeken Belediye Encümen Heyeti Başkanı Baki'nin, Acarlar'ın hukuk komitesi üyesi Yıldız'ın eski ortağı olduğu belirlendi.

Milliyet Gazetesi/Gökhan Karakaşb>Acaristanbul'a 'yıkım' kararı vermemesiyle dikkat çeken Belediye Encümen Heyeti Başkanı Baki'nin, Acarlar'ın hukuk komitesi üyesi Yıldız'ın eski ortağı olduğu belirlendi.

Acaristanbul ile ilgili mevcut durumun korunması yönünde karar alan Beykoz Belediyesi Encümen Heyeti Başkanı avukat Yüksel Baki, Acarlar A.Ş.'nin hukuk komitesi üyesi olan Avukat Cumhur Yıldız'ın eski ortağı çıktı. Baki'nin avukat kardeşi Hikmet Baki de halen Yıldız'a ait Akademi Hukuk Bürosu'nda çalışıyor.Acaristanbul ile ilgili yargı kararlarının aksine "yıkım yönünde" karar vermeyerek dikkatleri üzerine çeken belediye encümen başkanının ilginç ilişkileri belirlendi.

Yıldız Doğruladı
Aynı zamanda avukat olan Yüksel Baki'nin belediyedeki görevinden önce Acarların şu anki hukuk komitesinde görev alan avukat Cumhur Yıldız ile bir dönem ortaklık yaptığı öğrenildi.

İki ortağın birlikte çalıştığı Beykoz, Kavacık'taki hukuk bürosunda Yüksel Baki'nin kardeşi Hikmet Baki de maaşlı personel olarak görev yapıyor.
Baki ile bir dönem ortak çalıştıklarını doğrulayan Yıldız, birlikte çalıştıkları dönemde Acarlarla ilgili hiçbir davaya bakmadıklarını söyledi. Yıkılması gündemde olan villaların kat maliklerinden Mehmet Ziya Mocan'ın müvekkili olarak hukuk komitesinin içerisinde bulunduğunu belirten Yıldız, yaptığı danışmanlık karşılığında Acarlardan hiçbir ücret almadığını savundu.

'Maaşlı Avukat'
Yüksel Baki'nin kardeşi Hikmet Baki'nin ortağı olmadığını, yanında sigortalı ve maaşlı avukat olarak çalıştığını ifade eden Cumhur Yıldız, "Hikmet Bey komitenin içinde değil" dedi. Avukat Cumhur Yıldız ayrıca encümen üyelerinin aldığı kararın da hukuki olduğunu öne sürdü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/encumen-heyeti-baskani-acarlarla-ortak-cikti_51408.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!