Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Enerji Dostu Klima Santrali

HSK Havalandırma Endüstri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından geliştirilen enerji verimliliği sağlayan klima santralleri, düzenlenen bir toplantıda tanıtıldı.

Hürriyet Gazetesi
Enerji Dostu Klima Santrali

HSK Havalandırma Endüstri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından geliştirilen enerji verimliliği sağlayan klima santralleri, düzenlenen bir toplantıda tanıtıldı. Hilton Otelinde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan HSK Genel Koordinatörü Vural Eroğlu, enerjinin günümüzün en kıymetli emtiası olduğuna dikkati çekerek, enerji verimliliğinin öneminin giderek arttığını söyledi.

Havalandırma servisi

Klima santrallerini binaların “Görünmeyen kahramanları” olarak niteleyen Eroğlu, kalabalık alışveriş merkezleri, hastaneler, kamu kurum ve kuruluşları gibi birçok insanı içinde barındıran binaların içinde klima santralleri bulunduğunu söyledi. Eroğlu, elektrik enerjisini soğutma ya da ısıtma enerjisine dönüştürüp bunu da klima santrallerine sevk etme yoluyla havalandırma servisi sunduklarını anlattı.

Klima santralleri

Türkiye’de klima kültürü geliştikçe yerli üretimin de arttığına işaret eden Eroğlu, şirketlerinin pazar payının yüzde 15 olduğunu ve üretimlerinin de yüzde 30’unu ihraç ettiklerini kaydetti. Toplam 28 yıldır klima santralleri ürettiklerini ve üretimleriyle ithalat oranını önemli ölçüde azalttıklarını anlatan Eroğlu, Pakistan, Libya, Dubai, Türkmenistan, Azerbaycan gibi birçok ülkeye de klima santralı ihraç ettiklerini ifade etti.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-dostu-klima-santrali_78120.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!