Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Enerji Kimlik Belgesi ve Isı Yalıtımının Püf Noktaları

Son günlerin sıkça tartışılan konusu Enerji Kimlik Belgesi hakkında bilinmeyenleri ve bu uygulamanın ısı yalıtımı sektörüne etkilerini gündeme getirmeyi amaçlayan XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, Kadıköy Belediyesi Brifing Salonu’nda bir seminer düzenledi.

yapi.com.tr
Enerji Kimlik Belgesi ve Isı Yalıtımının Püf Noktaları

Son günlerin sıkça tartışılan konusu Enerji Kimlik Belgesi hakkında bilinmeyenleri ve bu uygulamanın ısı yalıtımı sektörüne etkilerini gündeme getirmeyi amaçlayan XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, Kadıköy Belediyesi Brifing Salonu’nda bir seminer düzenledi. Enerji Kimlik Belgesi’nin yeni projelere yansıması nasıl olacak, bu belgeyi kim hazırlayacak ve verecek, kim onaylayacak, denetimi nasıl yapılacak ve bu konuda belediyelerle diğer kamu kurumlarına düşen görevler neler olacak gibi soruların tartışıldığı seminere, belediyelerin ilgili kurum personelleri, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve apartman yöneticilerinden oluşan 50 kişilik bir grup katıldı.

Kadıköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün desteğiyle, 20 Kasım Cuma günü gerçekleştirilen seminerde, XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği Genel Koordinatörü Meltem Yılmaz sunum yaptı. Yılmaz; binalarda enerji verimliliği, ısı yalıtımının önemi ve küresel ısınmayla mücadeledeki etkin rolü, Türkiye’de konu ile ilgili yürürlükteki yasa ve yönetmelikler, Aralık 2009’da yürürlüğe girecek olan Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği’nin projelere yansıması ve Enerji Kimlik Belgesi gibi konuları ele aldı. Mevzuatların uygulanmasında belediyelerin ve diğer kamu kurumlarının rolleri üzerinde duran Yılmaz, mevcut binalardaki durum ve yapılacak iyileştirmelere de değindi.

Sunumunda, ısı yalıtımı için doğru ürün seçimine de yer veren Yılmaz, XPS ısı yalıtım levhalarının avantajları ve yönetmeliğe göre XPS levhaları kullanımının zorunlu olduğu detaylar hakkında açıklamalarda bulundu. Seminere, Kadıköy Belediyesi İmar ve Fen İşleri Müdürlüğü’nün ilgili personelleri, bölgede faaliyet gösteren makine mühendisleri, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve apartman yöneticileri katıldı. Yılmaz, bu seminere apartman yöneticilerin de yoğun ilgi göstermesinin, Türkiye’de ısı yalıtımı bilincinin yaygınlaşmaya devam ettiğinin ve mevcut binalarda da ısı yalıtımına ilginin artmasının önemli bir göstergesi olduğunu belirtti.

Isı yalıtımı uygulamaları konusunda ayrıntılı bilgi almak için, www.xpsturkiye.org internet adresinden ve 0216 415 68 94 numaralı telefondan XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği’ne ulaşmanız yeterli.

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-kimlik-belgesi-ve-isi-yalitiminin-puf-noktalari_74642.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!