Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Binalara Enerji Kimlik Belgesi Uygulaması 2011'e Kaldı

1 Temmuz 2010 tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi öngörülen 'binalara enerji kimlik belgesi' verilmesi uygulamasına 01 Ocak 2011 tarihinde geçileceği açıklandı. Gerekçe olarak, "sürecin hatasız işlemesi, çıkan aksaklık ve eksikliklere göre Ulusal Yazılım Programının ilgili sektörlerle birlikte geliştirilmesi, kamuoyuna sunulması, yerel

yapi.com.tr
Binalara Enerji Kimlik Belgesi Uygulaması  2011'e Kaldı

STRONG>1 Temmuz 2010 tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi öngörülen 'binalara enerji kimlik belgesi' verilmesi uygulamasına 01 Ocak 2011 tarihinde geçileceği açıklandı. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bakanlığın, yapılarda kullanılan enerjide tasarrufa gidilmesi amacıyla 'Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği' ve yapılara 'Enerji Kimlik Belgesi' verilmesi hususunda çalışmalar başlattığı hatırlatıldı.

Binalara 'Enerji Kimlik Belgesi' verilmesi çalışmaları kapsamında, Binalarda Enerji Performansı Hesaplama Yöntemi ve Ulusal Yazılım Programı (Binalarda Enerji Performansı-TR) oluşturulduğunun, BEP-TR Hesaplama Yöntemi hazırlandığının aktarıldığı açıklamada erteleme gerekçesi olarak şunlar gösteriliyor:

"Ancak, oldukça önemli olan bu aşamanın; hatasız işlemesi, çıkan aksaklık ve eksikliklere göre Ulusal Yazılım Programının ilgili sektörlerle birlikte geliştirilmesi, kamuoyuna sunulması, yerel yönetimler, sektördeki ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibatın sağlanması ile eğitim verilmesi ve uygulama sırasında yerel yönetimlerdeki birikmeleri önlemek için yönetmeliğin uygulama tarihi olan 1 Temmuz 2010’da değişiklik yapılması zarureti doğmuştur.

Konuyla ilgili Yönetmelik değişikliği yayınlanması için Başbakanlığa gönderilmiştir. Buna göre, Yönetmelik değişikliğinin Resmi Gazete’de yayınlanması ile birlikte Binalara Enerji Kimlik Belgesi verilmesi uygulamasına 01 Ocak 2011 tarihinde geçilmesi planlanmaktadır".

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/binalara-enerji-kimlik-belgesi-uygulamasi-2011e-kaldi_80775.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!