Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Enerji Tesislerine ‘Dağcılık’ Tekniğiyle Bakım ve Onarım

Hidroelekrik santralleri ve rüzgar türbinleri için bakım ve onarım hizmetleri sunan Kuzey Dağcılık, geleneksel dağcılık yöntemlerinden uyarlanan tekniklerle tehlikeli yüzeylerde güvenliği sağlıyor.

kobiden.com
Enerji Tesislerine ‘Dağcılık’ Tekniğiyle Bakım ve Onarım

Hidroelekrik santralleri ve rüzgar türbinleri için  bakım ve onarım hizmetleri sunan Kuzey Dağcılık, geleneksel dağcılık yöntemlerinden uyarlanan tekniklerle tehlikeli yüzeylerde güvenliği sağlıyor.

Yöntemin yurtdışında uzun zamandır kullanıldığına  dikkat çeken Kuzey Dağcılık Operasyon Müdürü Engin Külahoğlu,  “Ulaşmanın ve iş yapmanın riskli olduğu ya da yüksek maliyet ve uzun zaman gerektirdiği bütün işlerde, maliyetli inşaat uygulamalarına başvurmak gibi geleneksel yöntemlerin en ekonomik alternatifi endüstri dağcılığıdır” dedi. Geleneksel yöntemlerle yapılmaya çalışıldığında, hayati risk içeren çalışmaların, kendi erişim teknikleri sayesinde güvenli ve verimli bir şekilde yapılabildiğine dikkat çeken Külahoğlu, iple erişim yönteminin de, iskele kurmak ya da inşaat yapmakla kıyaslanamayacak kadar hızlı bir çözüm olduğunu söyledi. Ekiplerinin, herhangi bir altyapısal hazırlığa gerek duymadan, detaylı ve uzun ön hazırlık çalışmaları olmaksızın işin yapılacağı yere ulaştıkları anda çalışmaya başlayabildiklerini ifade eden Külahoğlu, “Bu da maliyeti ciddi bir şekilde düşürür ve  isletmeciler için ekonomik çözüm sunulmasına yardımcı olur” dedi.

Rüzgar türbinleri için garanti danışmanlığı , hasar tespit, gövde bakım ve onarım ile kanat kontrolleri ve tamiri konularında da hizmet verdiklerini sözlerine ekleyen Külahoğlu, “Bizler öncelikle birer doğa sporcusuyuz ve uzun yıllardır yurtdisinda var olan rüzgar türbinlerinin ulkemizde de uygulanmasından çok memnunuz. İşin çevre kısmının yanı sıra bu calismalarda emekciler olarak elimizden geleni yapmak ülkemize ve çocuklarımıza hizmet etmek istiyoruz” diye konuştu.

ETİKETLER: enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-tesislerine-dagcilik-teknigiyle-bakim-ve-onarim_85187.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!