Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Enerji Verimliliğinde Türkiye’ye AB Ülkeleri Rol Model Olacak

'Verimli Kullanırsan Enerji Gelecektir' sloganıyla yola çıkan enverIPAB (Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması) Projesi kapsamında, ilk eğitim turu mayıs ayında Finlandiya ve Danimarka’da gerçekleşti. enverIPAB Projesi doğrultusunda gerçekleştirilecek faaliyetlere ön hazırlık niteliği taşıyan bu eğitim turu

yapi.com.tr
Enerji Verimliliğinde Türkiye’ye AB Ülkeleri Rol Model Olacak

'Verimli Kullanırsan Enerji Gelecektir' sloganıyla yola çıkan enverIPAB (Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması) Projesi kapsamında, ilk eğitim turu mayıs ayında Finlandiya ve Danimarka’da gerçekleşti. enverIPAB Projesi doğrultusunda gerçekleştirilecek faaliyetlere ön hazırlık niteliği taşıyan bu eğitim turu sayesinde, EİE (Elektrik İşleri Etüt İdaresi) uzmanları enerji verimliliği konusunda önemli mesafe kat etmiş ülkelerin birikimlerinden faydalandı.

enverIPAB Proje Müdürü Sebahattin Öz, “Finlandiya ve Danimarka’ya gerçekleştirilen eğitim turları, EİE uzmanlarına bu ülkelerde enerji verimliliği konusunda yapılan çalışmaları yerinde görme ve inceleme fırsatı sundu. Finlandiya ve Danimarka’da enerji verimliliği alanında uygulanan programlar ve gerçekleştirilen kampanyalar, ufuk açıcı nitelikteydi. Bu gezilerden elde edilen birikimler, hem bu projeye hem de gelecekte enerji verimliliği bilincinin artırılması konusunda gerçekleştirilecek diğer projelere aktarılacak.” dedi.enverIPAB Projesi kapsamında toplam 50 uzman eğitim alacak. Enerji verimliliği konusunda önemli aşamalar kaydetmiş ülkelerdeki uygulamaların yerinde görülmesi, ülkemizdeki kamuoyu bilincini artırmaya yönelik çalışmaların eksiksiz olarak yürütülebilmesi için büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda, Finlandiya ve Danimarka’dan sonra sırasıyla İspanya, Fransa, Hollanda ve İngiltere’ye de eğitim turları düzenlenerek, Avrupa ülkelerinin deneyimlerinden faydalanılacak.

Dünyanın sınırlı enerji kaynakları her geçen gün sınırsızca tüketilmeye devam ediliyor, gelecek nesillere yaşanılır bir dünya bırakmanın yolu ise enerjiyi verimli kullanmaktan geçiyor. Enerji ihtiyacının yüzde 70’ini ithalatla karşılayan ülkemiz için enerji verimliliğine yönelik çalışmalar artık gerekliliğin ötesinde acil bir zorunluluk haline geldi. Bu doğrultuda Avrupa Birliği’nin finansman desteğiyle EİE adına yürütülen, enverIPAB (Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması) Projesi Türkiye’ye enerjisini verimli kullanmayı öğretiyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/enerji-verimliliginde-turkiyeye-ab-ulkeleri-rol-model-olacak_61833.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!