Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Enerjide Destek Çağrısı

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Beckmeyer: "Alman şirketler, yenilikleri ve uzmanlıklarıyla Afrika'da sürdürülebilir enerji arzına katkıda bulunabilirler" açıklamasında bulundu.

yapi.com.tr/AA
Enerjide Destek Çağrısı

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Uwe Beckmeyer, Alman şirketlerin sahip olduğu deneyimler sayesinde Afrika'da sürdürülebilir enerji arzına katkıda bulunabileceğini belirtti.

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığından yapılan açıklamada, Almanya-Afrika Ekonomi Derneği tarafından Hamburg'ta 11. Almanya-Afrika Enerji Forumu düzenlendiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Beckme er, Afrika'da dikkate değer ekonomik gelişmelerin yaşandığını ve Afrika ekonomisinin ortalamanın üstünde büyüdüğünü ifade etti.

Söz konusu büyümenin daha fazla enerji ihtiyacı anlamına geldiğine işaret eden Beckmeyer, "Alman şirketler, yenilikleri ve uzmanlıklarıyla Afrika’da sürdürülebilir enerji arzına katkıda bulunabilirler. Bu şirketler, Afrika için özel çözümler geliştirmek amacıyla Almanya'daki enerji dönüşümü çerçevesinde deneyimlerini aktarabilir. Amacımız, Afrika ile eşit düzeyde adil bir ekonomik ortaklıktır." değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada, Bakanlığın enerji ihracatında Afrika ve dış pazarlarda odak noktasının yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, akıllı şebekeler ve depolama konuları olduğu kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerjide-destek-cagrisi_158228.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!