Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Voltran Oldular Desteği Kaptılar

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, imalat sanayinde kümelenme desteği vereceği 5 yeni kullanıcı ile dün sözleşme imzalandı.

yapi.com.tr
Voltran Oldular Desteği Kaptılar

Hürriyet'ten Aysel ALp'in haberine göre, Ankara’nın başını çektiği nükleer sanayi, Bursa’da akıllı ev tekstili, İstanbul’da gemi inşa sanayi ile sağlık endüstrisi ve yine Ankara’da OSTİM temiz teknolojiler kümelenmesine devlet 51 milyon lira hibeyle katkı verecek. 16 kümenin programdan yararlanmak için başvurduğunu ve 5 kümeyle sözleşme imzalandığını belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, kümelenme teşebbüslerinin, özel sektör, üniversiteler ve STK’larla vizyon oluşturup 5 yıllık bir iş planı hazırladıklarına dikkat çekti. 

Özlü, “Kümenin ortaya koyduğu projenin maliyetinin yarısını bakanlık olarak biz üstleniyoruz. 5 kümelenme teşebbüsünün 5 yıllık toplam iş planı bütçesi 102 milyon TL’dir. Bunun yarısını, yani 51 milyon TL’sini biz karşılayacağız” dedi. Nükleer Sanayi Kümelenmesi’nin (NÜKSAK) başını Ankara Sanayi Odası (ASO) çekerken, kümede Türkiye genelinden 28 firma ile Kocaeli Sanayi Odası, Gedik Üniversitesi, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilimsel Araştırma Proje Birimi yer alıyor. 32 milyon liralık bütçeyle 5 yılın sonunda nükleer kalite paslanmaz çelik, vana üretimi, nükleer sektöre yönelik uluslararası kalite güvence sistemi (Örneğin ASME NQA-1) kurulması, kaynak robotu, kaynak tekniği geliştirilmesi gibi sonuçlar hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/voltran-oldular-destegi-kaptilar_158423.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!