Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

EPDK’dan Botaş’a ‘Anlaşma’ Uyarısı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Günay, Rusya ve İran’dan doğalgaz alımıyla ilgili yapılan anlaşmaların devredilmemesi halinde fiyatların a

NTV-MSNBCb>Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Günay, Rusya ve İran’dan doğalgaz alımıyla ilgili yapılan anlaşmaların devredilmemesi halinde fiyatların artacağı uyarısında bulundu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Yusuf Günay, Rusya ve İran’la yapılan alım kontratlarının devredilmesi konusunda Botaş’ı uyararak, devrin gerçekleşmemesi halinde doğalgaz fiyatlarının artabileceği uyarısında bulundu.

Kayseri’de doğalgaz kullanımına başlanması dolayısıyla düzenlenen törende konuşan EPDK Başkanı Yusuf Günay, Botaş’ın alım kontratlarını özel sektöre devretmemesi durumunda, doğalgazdaki düşüşlerin önümüzdeki günlerde artışa dönüşeceği uyarısında bulundu.

TARİFE PROJEKSİYONU BEKLENİYOR
Günay, Ekim ayı sonuna kadar Tedaş’tan 3 yıllık tarife projeksiyonu beklediklerini de söyledi. 31 Aralık tarihine kadar bu tarifeleri onaylaması gereken EPDK, böylece Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın karşı çıktığı bölgesel tarifenin de önünü açmış olacak. Dünya Bankası’nın kullanımını Mart ayına uzattığı Ekonomik Reform Kredisi’nin önkoşulu olan sözkonusu şartlar yerine getirilmezse de bu kez kredi yanmış olacak.
EPDK Başkanı, enerji maliyetlerini düşürmek üzere TÜSİAD, MÜSİAD, TOBB ve TİM gibi iş dünyasının temsilcileriyle haftaya bir araya geleceklerini de açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/epdkdan-botasa-anlasma-uyarisi_6213.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!