Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

EPDK'dan Ermenistan Elektriğine Veto

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün milli maç için ziyaret ettiği Ermenistan ile ilişkilerdeki yeni açılım "enerji" sektesine uğradı. Rus enerji devi İnter Rao'nun Türkiye'de faaliyet gösteren iştiraki TGR'nin, Ermenistan'dan elektrik ithal etme talebi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından reddedildi.

Milliyet Gazetesi
EPDK'dan Ermenistan Elektriğine Veto

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün milli maç için ziyaret ettiği Ermenistan ile ilişkilerdeki yeni açılım "enerji" sektesine uğradı. Rus enerji devi İnter Rao’nun Türkiye’de faaliyet gösteren iştiraki TGR’nin, Ermenistan’dan elektrik ithal etme talebi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından reddedildi.

Ermenistan ile Türkiye arasında sporla başlayan yeni açılımın ulaştırma ve enerji alanında devam etmesi gündeme geldi. Önce Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Ermeni hükümetine Bakü-Kars-Tiflis demiryolu projesine katılma çağrısında bulundu, ardından enerjide ortaklık için harekete geçildi.

Ermenistan Enerji Bakanı Armen Movsisyan, Ermenistan elektrik idaresiyle bir Türk şirketi arasında, anlaşma imzalandığını açıkladı. Söz konusu anlaşmayı imzalayan Unit Group henüz EPDK’ya başvuru yapmazken, anlaşma konusunda Enerji Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı’nın bilgisi olmadığı öğrenildi. Bu arada EPDK, Ermenistan’dan elektrik ithal ederek Doğu Anadolu’nun elektrik ihtiyacını karşılamak isteyen TGR’nin başvurusunu reddetti.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/epdkdan-ermenistan-elektrigine-veto_63711.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!