Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Erdemir Grubu, Alman Linde ile Ortak Yatırıma İmza Atacak

Erdemir Grubu, Alman Linde ile Ortak Yatırıma İmza Atacak

yapı.com.tr
Erdemir Grubu, Alman Linde ile Ortak Yatırıma İmza Atacak

Türkiye'nin ilk ve en büyük entegre yassı çelik üreticisi Erdemir Grubu, yepyeni bir yatırıma imza atıyor. Erdemir Grubu, İsdemir'in üretimini desteklemek için, ihtiyacı olan ilave endüstriyel gaz ihtiyacını karşılamak, etkin ve verimli bir yönetimle maliyetleri azaltmak amacıyla, yeni bir gaz ayrıştıma tesisi kurmak üzere Alman Linde Grup Türkiye kolu ile yüzde 50 oranında ortaklık yapısıyla hareket etmek üzere niyet mektubu imzaladı. Dünya'nın haberine göre, Erdemir Grubu'nun 50 yıllık tarihinde hayata geçireceği ilk yabancı ortaklık olacak bu yeni şirket, yeni endüstriyel gaz üretim tesisinin yatırımını üstlenecek. Tasarımı ve inşası Linde Mühendislik birimine ait olacak teknoloji harikası bu tesisi 20 aydan kısa bir sürede hizmete sokacak ve İsdemir'in mevcut gaz üretim tesislerinin mülkiyetini devralmaksızın işletilmesinden ve bakımından sorumlu olacak.  

İskenderun'da kurulacak yeni tesis ile İsdemir'in oksijen üretim kapasitesi %14 ve azot üretim kapasitesi yüzde 45 oranında artmış olacak.

Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır konuyla ilgili olarak, "İsdemir'in demir-çelik üretimi için temel girdilerinden olan endüstriyel gazlara ihtiyacı hızla artıyor. Gelişmiş ülkelerdeki demir çelik şirketlerinde yardımcı tesislerin, konusunda uzman şirketler tarafından işletilmesi geniş uygulama alanı olan bir iş modelidir. Bu çerçevede var olan ihtiyacın geleceğe yönelik olarak optimum yatırım ve işletme maliyetiyle karşılanması, İsdemir'in kendine yetecek üretimi yapabilmesi ve tüm tesislerinin maksimum güvenilirlik ve verimlilikle, ve minimum maliyetle işletilmesi ortaklığın temel amaçlarıdır. Aynı zamanda bu uluslararası iş modeli Erdemir Grubu'nun Dünya Klasında Şirket olma hedefini gerçekleştirme yolunda önemli bir adım olacaktır" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdemir-grubu-alman-linde-ile-ortak-yatirima-imza-atacak_143225.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!