Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

S&P’den Çelik Devine Müjde

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), Erdemir’in kredi notunu yükseltti.

yapı.com.tr
S&P’den Çelik Devine Müjde

Türkiye'nin en büyük çelik üreticisi Erdemir'in 2015 yılında yüksek kârlılık sergilediğini, likidite pozisyonunu geliştirdiğini ve iç piyasada güçlü rekabetçi pozisyonunu koruduğunu belirten S&P, Erdemir'in kredi notunu BB-‘den BB'ye çıkardı. Sözcü'nün haberine göre, kredi notu artırımının Erdemir'in 2015 yılındaki güçlü operasyonel performansını yansıttığını vurgulayan S&P, şirketin görünümünü ise durağan olarak teyit etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, Erdemir Grubu'nun elde ettiği bu sonucun, “Dünya Klasında Şirket Olmak” 2020 vizyonuna doğru atılan emin adımların bir göstergesi olduğunu dile getirdi. Ali Pandır, “Zorlu koşulların hakim olduğu ve dünyada bir çok çelik şirketinin büyük zararlar açıkladığı bir dönemde, kâr eden çok az sayıdaki şirketten biri olmamız ve güçlü nakit pozisyonumuz ile ulaştığımız başarılı finansal sonuçların kredi notumuza da artış şeklinde yansımasından dolayı mutluyuz.” dedi.

S&P’den yapılan açıklamada ise 2015 yılının ikinci yarısındaki zorlu piyasa koşullarına rağmen Erdemir'in kredi ölçümlerinin beklentilerle uyumlu gerçekleştiği, Erdemir'in iç piyasadaki lider konumundan ve yüksek kapasite kullanım oranlarından yararlanmaya devam ettiği belirtildi. Erdemir'in yerel müşterilere yakınlığı ve esnek pazar stratejisiyle uluslararası rakiplerine kıyasla yüksek kârlılığını sürdürdüğünü belirten S&P, Türk çelik sektörünün ise net ithalatçı konumunu sürdürdüğünü ifade etti. S&P, Erdemir'in çelik sektörü ortalamasının üzerindeki kârlılığını, güçlü nakit akışını ve likiditesini korumasını beklediğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/spden-celik-devine-mujde_144909.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!