Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erdoğan Bulvarı’na İsim Aranıyor

Ankara’da, Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi verilen bulvarla ilgili tartışma sürüyor. Başbakan’ın tepki göstermesi nedeniyle, bulvarın ismini yeniden değiştirmek için toplanan Büyükşehir Meclisi, yolun adının değiştirilmesine ilişkin önergeyi reddetti.

NTVb>Ankara’da, Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi verilen bulvarla ilgili tartışma sürüyor. Başbakan’ın tepki göstermesi nedeniyle, bulvarın ismini yeniden değiştirmek için toplanan Büyükşehir Meclisi, yolun adının değiştirilmesine ilişkin önergeyi reddetti.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, adı, kısa süre önce Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı olarak değiştirilen yolun, yeni adını görüşmek üzere toplandı. Toplantı öncesi, AK Parti’li üyeler, yeni bir isim bulmak için oylama yaptı. Oylamada, Turgut Özal adına 38, Yıldırım Beyazıt adına 37, Necmettin Erbakan adına ise 4 oy çıktı. Belediye Meclisi’ne, turgut özal ismini getiren AK Partili üyelerin büyük bir bölümü ise burada yapılan oylamaya katılmadı.

CHP’li üyeler de İsmet İnönü ismini önererek, Özal ismini reddetti. böylece önerge, salt çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle kabul edilmedi. Toplantıda, şehirdeki ibadethanelerin, belediye tarafından temizlenmesine ilişkin önerge de oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP’lilerin, cem evlerinin de temizlenmesine ilişkin talebi üzerine, “Cem evleri bir kültür evidir, ibadethane değildir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdogan-bulvarina-isim-araniyor_48269.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!