Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erdoğan: Karayolları İhalesiyle Toprağımız Değerlendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Levent'teki İETT garajını satışa çıkardığını da hatırlatan Erdoğan, "Bu bizim arazilerimizin değerini farklı şekilde artırıyor. Dünyayı ülkemize taşıyor" dedi.

Radikal Gazetesi
Erdoğan: Karayolları İhalesiyle Toprağımız Değerlendi

aşbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'de gayrimenkul sektöründe hareketlenme ve canlanma yaşandığını belirterek Zincirlikuyu'da satılan Karayolları arazisi ve bugün ihaleye çıkacak İETT'nin Levent'teki garajına atıfta bulunarak, "Bu rekabet bizim gayrimenkulün, bizim toprağımızın nereye geldiğini çok net ortaya koyuyor" dedi.

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı'nın düzenlediği toplantıya katılan Erdoğan, Körfez sermayesi Türkiye'ye girdiği zaman bazı çevrelerde infialler oluştuğunu, serbest pazar ekonomisinde ise dünyaya açılmanın kaçınılmaz olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Hâlâ içe kapanma mantığıyla hareket etmiş olsaydık şu anda Zincirlikuyu'daki yer Karayolları'nın araç gereçlerinin park ettiği, depolandığı yer olarak kalırdı. Devleti idare etmek bu mudur? Hangi başarılı işadamı böyle kupon bir yeri sadece roderlerin şunların bunların park ettiği yer haline getirir. Bir de memurlarına orayı lojmanlar olarak tahsis eder. Var mı böyle bir şey? Siz devlet yönetimi olarak böyle bir adım atacaksınız. Bu adım neticesinde kimsenin beklemediği bir rakam burada ortaya çıkacak. Buna eleştirel olarak değil 'peşkeş' mantığıyla yaklaşanlar olacak."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Levent'teki İETT garajını satışa çıkardığını da hatırlatan Erdoğan, "Bu bizim arazilerimizin değerini farklı şekilde artırıyor. Dünyayı ülkemize taşıyor" dedi. Erdoğan ayrıca, Türkiye'nin Doğu ile Batı arasındaki diyaloğun geliştirilmesindeki önemine de değinerek, "Er veya geç Doğu ile Batı'nın birbirini anlamasını Türkiye sağlayacaktır" diye konuştu.

Kimler şartname aldı?
Bu arada, İETT'nin Levent'teki garajı için ihale şartnamesi alanlar şunlar: Eren Talu Mimarlık, Biskon Yapı, Limak İnşaat, Osmanlı Yapı, Fiba Gayrimenkul, Zorlu Gayrimenkul, Sama Dubai, Pera Gayrimenkul, Soyak Yapı, Emaar Gayrimenkul, Yapı Merkezi, Garanti GYO, Akfen GYO, Toray İnşaat, Taşyapı İnşaat, Anadolu Gemi, Tahincioğlu Gayrimenkul, Demtaş İnşaat ve İnanlar İnşaat.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdogan-karayollari-ihalesiyle-topragimiz-degerlendi_52858.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!