Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erdoğan: Üçüncü Köprüde Kararlıyız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Boğaz'da ikinci tüp geçişin hazırlık safhasında olduğunu, 3. köprüyü de yapmakta kararlı olduklarını söyledi.

Sabah
Erdoğan: Üçüncü Köprüde Kararlıyız

aşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Boğaz'da ikinci tüp geçişin hazırlık safhasında olduğunu, 3. köprüyü de yapmakta kararlı olduklarını söyledi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Altunizade Köprülü açılışını yapan Erdoğan, İstanbul'un en önemli sorunlarının başında ulaşımın geldiğini söyledi. Refah düzeyi arttıkça kentin trafik sorununun da artacağını, bu nedenle ulaşımla ilgili yatırımlara ağırlık ve hız verilmesi gerektiğini ifade eden Erdoğan, İstanbul'un yeni yollara, kavşaklara, köprülü geçitlere ihtiyacı olduğunu kaydetti. İstanbul'un ulaşım yatırımlarının artırılması gerektiğini, aksi halde trafiğin gelecek yıllarda daha da sıkıntı yaratacağını vurgulayan Erdoğan, "Boğaz'a ikinci tüp geçişi hazırlık safhasında. Yapılmakta olan birinci tüp geçidi raylı sistem için, ikinci tüp geçidi ise lastikli araçların geçişi için kullanacağız. 3. köprüyü de yapmakta kararlıyız. Bütün bunları köprülerin yükünü almak için yapacağız. Yaparken de İstanbul'un estetiğine, güzelliğine dikkat edeceğiz.'' 6 adet alt, 5 adet de üstgeçitten oluşan Atltunizade Kavşağı'ndan ilk geçen de Başbakan Erdoğan oldu. Makam aracının direksiyonuna geçen Erdoğan, kavşaktan Ankara'da yakın koruma memurluğunu yapan Turgut Reis Saruhan ile Lale Kurt'un Kadıköy Evlendirme Dairesi'ndeki nikahına gitti. Erdoğan, damat Saruhan'ın, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen de gelin Lale Kurt'un şahidi oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erdogan-ucuncu-koprude-kararliyiz_27793.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!