Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eren Holding Metropol'den Yönetilecek

Eren Holding, Metropol İstanbul'dan 30 bin metrekare alana sahip bina satın aldı. Şirket yeni binasına 2015'te taşınacak.

Eren Holding Metropol'den Yönetilecek

Enerji, kağıt, ambalaj, perakende, çimento, tekstil ve turizm sektöründe faaliyet gösteren ve bünyesinde Lacoste, Burberry gibi dünya markalarını barındıran Eren Holding, Metropol İstanbul projesinden 30 bin metrekare büyüklüğünde ofis satın aldı.

2015'te taşınacaklar

Metropol İstanbul'un C2 bloğundan inşaat alanından 30 bin metrekare kullanılabilir alana sahip ofis satın alan Eren Holding, bünyesinde bulunan tüm şirketlerin yönetim birimlerini halen İstanbul Yenibosna'da bulunan merkezlerinden 2015 sonu itibariyle Metropol İstanbul'a taşıyacak.  TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO güvencesiyle Varyap-Gap İnşaat ortaklığında İstanbul Finans Merkezi sınırları içinde yer alan Metropol İstanbul'dan ofis satın aldıklarını duyuran Eren Perakende Genel Müdürü Mehmet Eren, tüm şirketlerinin yönetim birimlerini Metropol'e taşıyacaklarını söyledi.  Eren, "Şirketimiz sürekli büyüyor. Bundan dolayı yeni bir ofis arayışımız vardı ve Metropol'den satın almaya karar verdik. Metropol İstanbul E-5, E-6 üzerinde ve yürüme mesafesinde olması nedeni ile muhteşem bir lokasyona sahip. Bence Metropol İstanbul,  İstanbul'da İstinye Park'tan sonra ikinci büyük proje. 20 tane yabancı ülkeyle çalışıyoruz ve bunlar sürekli günü birlik olarak Türkiye'ye gelip gidiyorlar. Metropol İstanbul'un havaalanına yakınlığı da yabancı ziyaretçilerimiz açısından oldukça avantajlı olacak" dedi.

İndirim yapılmadı

Toplam 20 bin kullanılabilir ofis alanı satın aldıklarını vurgulayan Eren, firmadan herhangi bir özel indirim almadıklarını, güncel liste fiyatından satın alım yaptıklarını belirtti. Mehmet Eren, ilerleyen süreçte Metropol AVM'de de markalarıyla yer almak istediklerini ifade etti.  Satın alınan 30 bin metrekare birimin güncel fiyat listesine göre yaklaşık tutarı 150 milyon TL. 

Son 5 yılın en büyük anlaşması

İstanbul Finans Merkezi ile bölgenin sadece kamusal değil özel sektör tarafından da ilgi gördüğünün altını çizen Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş, Eren Holding ile yaptıkları anlaşmanın son 5 yılda özel sektör ile yapılan en büyük anlaşma olduğunu belirtti. Çalık GYG Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Metropol İstanbul'a olan ilginin her geçen gün arttığını söyledi. Yetgin, “Yabancı yatırımcılar tarafından da yakından takip edilen Metropol İstanbul, Finans Merkezi'nin odak noktası olacak. Kısa süre önce gerçekleşen MIPIM Fuarı'nda gördüğümüz büyük ilgi de buna işaret ediyor. Eren Holding gibi ülke ekonomisi için büyük önem arz eden kuruluşların projemize olan ilgisinin artarak devam edeceğini bekliyoruz. Finans Merkezi'nin kamusal boyutu dışındaki en büyük oluşumu Metropol İstanbul'dur. Burada özel bir proje alanı yapmayıp herkesin kullanımına açık olan ve içerisinde yer alabileceği bir yaşam merkezi tasarladık. Biliyoruz ki Eren Holding gibi yabancı markalar da beklenti ve taleplerine karşılığı Metropol İstanbul projesinde bulacaklardır” dedi.

Güneşli’ye yeni projeler geliyor

Mehmet Eren Güneşli’de bulunan 45 dönüm arsaları üzerinde otel ve kongre merkezinden oluşan bir proje yapacaklarını söyledi. Projenin 2 yıl içinde bitmesini planladıklarını söyleyen Eren, “ Bölgedeki binamızın bulunduğu arsada proje geliştireceğiz. Binayı yıkıp çevre arsalardan alım yaparak proje alanını büyüteceğiz. Sonrasında bu alana otel ve rezidans projesi yapacağız. Bölgede ofis stoku fazlası olduğu için her iki projemizde de ofise yer vermeyi düşünmüyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eren-holding-metropolden-yonetilecek_107208.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!