Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ergezen: Türk Firmalarının Pay Alacağından Kuşkuluyum

Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, Irak’ın yeniden yapılandırılmasında ABD Ve İsrail’e güvenemediklerini belirterek, Türk inşaat firmalarına söylenil

NTV-MSNBCB>Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, Irak’ın yeniden yapılandırılmasında ABD Ve İsrail’e güvenemediklerini belirterek, Türk inşaat firmalarına söylenildiği gibi pay verileceğini düşünmediğini kaydetti.
Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, Irak’taki yeniden yapılandırmadan pay almayı bekleyen Türk firmalarını uyardı. NTV ve CNBC-e’nin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, ABD’nin kendi çıkarları söz konusuyken, Türk firmalarının Irak’ın yeniden inşaasından pay alamayacağını söyledi.
Ergezen, ABD’nin Türk firmalarını Irak’ın yeniden yapılandırılması çalışmalarına dahil etmeyeceğini söyleyerek şöyle devam etti:
“Kendi çıkarları için bir ülkeyi yakıp yıkmaktan gözünü kırpmayan, dünya kamuoyunu hiçe sayan ABD’nin kendi çıkarları sözkonusuyken, Türk firmalarını ne kadar yararlandıracağını ben cevaplandırmakta zorlanıyorum. Kendi çıkarları sözkonusu olduğu müddetçe Türk firmalarını da yararlandırmayacağı kanaatindeyim. Bunun en büyük şahidi zaman olacaktır.”

“İSRAİL DE SAMİMİ DEĞİL”
Türk firmalarına teklif götürdüğü ileri sürülen İsrail’in de samimi olmadığını belirten Bayındırlık Bakanı, “Bu bir yanıltmadır. Kamuoyunun dikkatini başka tarafa çekmektir” dedi.
Ergezen, İsrail’in Musul-Hayfa Petrol Boru Hattı’nın yeniden yapımı için Türk firmalarına teklif götürdüğü yönündeki haberleri de, “Bu konuda da samimi olduklarına inanmıyorum. bu bir yanıltmadır. kamuoyunun dikkatini başka tarafa çekmektir. kendi üzerlerindeki siyah bulutları dağıtmaya yöneliktir” sözleriyle değerlendirdi.
Kamu İhale Yasası’na yönelik değişiklik paketinin Bakanlar Kurulu’nda bir kez daha görüşüleceğini belirten Ergezen, 40 maddelik paketin IMF’nin onayından geçmesi gerektiğini kaydetti.

ÖZDEMİR: HÜKÜMET DESTEK OLSUN
Türk Müteahhitler Birliği Başkanı Nihat Özdemir, Irak’ın yeniden yapılandırmasında rol alabilmek için hükümetten destek beklediklerini söyledi.
CNBC-e canlı yayınına katılan Özdemir, Irak gibi büyük bir pazarda ABD’li ve İngiliz firmalarının sadece proje yöneticisi olacağını savundu.
Türk firmalarının taşeron olarak işleri üstlenebileceğini ifade eden Özdemir, hükümetin bu alanda koordinasyonu sağlaması gerektiğine dikkat çekti.
Türk Müteahhitler Derneği Başkanı Özdemir, Merkez Bankası ve Eximbank’tan da kredi desteği talebinde bulunduklarını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ergezen-turk-firmalarinin-pay-alacagindan-kuskuluyum_4074.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!