Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ergün: "Türkiye'nin, Dünyanın Her Yerinde Güçlü Bir İmajı Var''

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, AK Parti'nin getirdiği istikrar ve güven ortamının şehirleri ve iş adamlarını dünyaya açma politikasını da beraberinde getirdiğini belirterek, ''Türkiye bu zeminde ilerliyor. Dünyanın her yerinde Türkiye'nin çok güçlü bir imajı var'' dedi.

yapi.com.tr
Ergün: "Türkiye'nin, Dünyanın Her Yerinde Güçlü Bir İmajı Var''

STRONG>Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, AK Parti'nin getirdiği istikrar ve güven ortamının şehirleri ve iş adamlarını dünyaya açma politikasını da beraberinde getirdiğini belirterek, ''Türkiye bu zeminde ilerliyor. Dünyanın her yerinde Türkiye'nin çok güçlü bir imajı var'' dedi.

Ergün, Kahramanmaraş'taki programı çerçevesinde AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatını ziyaret etti. Burada partililere hitap eten Bakan Ergün, dünyanın her yerinde Türk malına, sanayicisine ve iş adamına büyük ilgi olduğunu belirtti.

''Türkiye bu zeminde ilerliyor ama içeride de mücadele var'' diyen Ergün, ''Ne yazık ki Türkiye'nin muhalefeti bu gerçekleri görmekten uzak. Bu gerçekleri görmek yerine kendilerini Türkiye'nin pozisyonuna yeni konumuna göre dizayn etmek yerine eskide kalmayı tercih etmektedirler, eski siyaset en iyi siyasettir, eski tavırlar en iyi tavırlardır, ama toplum öyle düşünmüyor, toplum Türkiye'nin bu yeni yüzünü, yeni imajını sahipleniyor. Türkiye'nin durumunu anlamayan, dünyadaki gelişmeleri doğru okuyamayan, siyasi partilerle ilerleme şansı yoktur'' şeklinde konuştu.
    
Böyle Siyaset, Böyle Muhalefet Olmaz

    
Bugün muhalefette hiçbir yeni yaklaşım, hiçbir yeni fikir, hiçbir yeni proje, Türkiye'ye dair bir ufuk ve anlayış görülemediğini savunan Bakan Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Tamamen karalama, kötümserlik, karamsarlık, bir umut ışığı bile yakmıyorlar milletin önüne. Zaman zaman ülkelerde tabii ki problemler olabiliyor. Ama bu sorunlar karşısında topluma çıkış yolları göstermek yerine umut ışığını yakmak yerine, karanlığı iyice koyulaştırmak amacını güdüyorlar. Bir ışık yanıyorsa, onu da söndürmek gayreti içinde bulunuyorlar. Böyle siyaset olmaz. Böyle muhalefet olmaz. Demokratik ortamda muhalefet antidemokratik güçlerle, işbirliği yapmaz. Bunlar bir şeyler yapılsın da bana fırsat doğsun diye beklenmez. Demokrasilerde halk karar verir, iktidar mı değişecek bunu halk değiştirir, yeni bir iktidar mı oluşturulacak bunu halk oluşturur. Lider mi lazım memlekete halk onu kendi içinden bulur çıkarır. Başkasının antidemokratik teşebbüsler içinde bulunmasına gerek yoktur. Hele hele siyasetin içindeki aktörler, bu tür çabalara destek veren, ve bu çabalardan medet uman adamlar olamazlar. Olurlarsa onların demokraside yeri olmaz, siyasette yeri olmaz. Siyaset onları tasfiye eder. Halk bu düşüncede olanları tasfiye eder, halk bu düşünce içinde olanları kenara koymasını bilir. Bakın dünyada çalkantılar oluyor, Türkiye'de ne tartışmalar yaşanıyor. Ama döviz kurunda, faizlerde, şunda bunda bir oynama olmuyor. Niye? Çünkü birçok şey yerli yerine oturmuş durumda. Biz Türkiye'de halkın huzurunun bozulmasına asla izin vermeyiz. Biz hizmet partisiyiz, milletimizin kederi bizim kederimizdir. Hiçbir meseleye milletimizin meselesine duyarsız kalamayız.

Hala sorun var mı? Evet elbette ki var. Ama biz şunu ispat ettik; biz samimi bir iktidarız, AK Parti ile siyasi istikrar güven ortamı sağlanmıştır. Türkiye daha hızlı şekilde ilerlemektedir. Bundan da tüm Türkiye kazanacaktır. En önemli vatan hizmetlerinden bir tanesi de Türkiye'de siyasi istikrar ve güven ortamını korumak, sağlamak için gayret göstermektir. En önemli vatan hizmeti budur. Bu görevi de bugün AK Partililer canla başla yerine getirmektedirler.''

Bakan Ergün'ün ziyaretine TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mehmet Sağlam, Fatih Arıkan ile Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da bulundu. Ergün, konuşmasının ardından Organize Sanayi Bölgesine geçti. (AA)

 


 

http://www.yapi.com.tr/haberler/ergun-turkiyenin-dunyanin-her-yerinde-guclu-bir-imaji-var_76965.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!