Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eroğlu: Üreticiye 4 Yılda 3 Milyar TL Hibe Verilecek

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, önümüzdeki 4 yılda kırsal kalkınma amacıyla üreticiye 3 milyar lira hibe dağıtılacağını söyledi.

yapı.com.tr
Eroğlu: Üreticiye 4 Yılda 3 Milyar TL Hibe Verilecek

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Güral Termal Otel'de Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturulan, Katılım Öncesi Yardım Aracı'nın kırsal kalkınma bileşeni olan IPARD 1 yatırımlarının toplu açılış töreni ile IPARD 2'nin lansmanına katıldı. Burada konuşan Bakan Eroğlu, açılışı yapılan IPARD 1 kapsamında kırsal kalkınma için bugüne kadar 3.5 milyar TL'nin üreticilere dağıtıldığını açıkladı.

Kırsal kalkınmaya büyük önem verdiklerini aktaran Bakan Veysel Eroğlu, Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) da 2007 yılında hükümetleri döneminde kurulduğunu anlattı. Dünya Gazetesi'nin haberine göre, TKDK'nın 2011 yılından itibaren AB destekleme fonlarından faydalanmaya başladığını vurgulayan Bakan Eroğlu, TKDK yanı sıra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın da çiftçi ve üreticiye büyük destek verdiğini kaydetti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın doğrudan ve dolaylı desteklerinin 1 yılda 13 milyar TL'ye ulaştığına değinen Bakan Eroğlu, kırsal kalkınmanın sürdürülebilirlik açısından önemli olduğuna dikkati çekti.

"Hibe oranı yükselecek"

Tanıtımı yapılan IPARD 2 bünyesinde daha fazla destek verileceğini de söyleyen Bakan Veysel Eroğlu, gelecek 4 yıl içinde 3 milyar TL hibe dağıtılacağını belirtti. Kırsal kalkınmaya verilecek desteklerin giderek artacağını kaydeden Bakan Eroğlu, 'IPARD 2 kapsamında daha büyük hamle yapılıyor. Allah nasip ederse 2020 yılına kadar aşağı yukarı 3 milyar TL hibe kullanılacak. Şu ana kadar yatırımın yüzde 50'si hibe, yüzde 50'sini vatandaş karşılıyordu. Hibe oranı yüzde 65'e belki yüzde 70'e hatta hedef yüzde 80'e çıkarılacak. Belediyelere yüzde 80 destek veriliyor' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eroglu-ureticiye-4-yilda-3-milyar-tl-hibe-verilecek_142331.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!