Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erzurum İnşaat Mühendisleri Odası’na Göre Erzurum Afete Hazırlıksız

Erzurum İnşaat Mühendisleri Odası (EİMO), son yaşanan kar yağışında çaresiz kalan Erzurum’un doğal afetlere hazırlıksız olduğunu bildirdi.

Zamanb>Erzurum İnşaat Mühendisleri Odası (EİMO), son yaşanan kar yağışında çaresiz kalan Erzurum’un doğal afetlere hazırlıksız olduğunu bildirdi.

EİMO Şube Başkanı Remzi Ertek, 2. derece deprem bölgesinde olan Erzurum’un her an deprem riski taşıdığını hatırlatarak, başta belediyeler olmak üzere bütün ilgili kuruluşları fırtına ve kar yağışlarına karşı hazırlıklı olmaya çağırdı. Ertek, Erzurum’a esir alan son kar yağışına atıfta bulunarak, “Allah korusun bu karla birlikte deprem olsaydı halimiz nice olurdu? Belediyeler tedbirli olsaydı ve anında müdahale etseydi bu kadar ağaç kırılmaz, şehir susuz ve ekmeksiz kalmazdı. Bu afet Erzurum’un afetlere karşı hazırlıksız olduğunu gösteriyor.” dedi.

Her şeyi merkezi idareden beklemenin yanlış olduğunu savunan Remzi Ertek, “Ne yapmalıydık, ne yaptık.” sorularının cevaplanmasını istedi. Ertek, depreme dayanıklı binaların yanısıra afetlere dayanıklı ve ağır kış şartlarına dayanıklı yolların yapılması gerektiğini vurgulayarak, “Erzurum halkının düçar olduğu köstebek yuvalarından kurtulmamız ve her yıl aynı masrafları tekrarlamaktan kurtulmalıyız.” diye konuştu.

Ertek, ayrıca son kar yağışından sonra ESKİ’nin uyguladığı su kesintisini de anımsatarak, halkın bu sürede su ihtiyacını karşıladığı doğal çeşmelerin iyileştirilmesi gerektiğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erzurum-insaat-muhendisleri-odasina-gore-erzurum-afete-hazirliksiz_6974.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!