Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erzurum'da Konutlar Kalitesiz İddiası

Erzurum'da, zamanında yapımı tamamlanmayan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konutlarının yapımını üslenen taşeron firmalar ile hak sahibi vatandaşlar, dün düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Referans Gazetesib>Erzurum'da, zamanında yapımı tamamlanmayan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konutlarının yapımını üslenen taşeron firmalar ile hak sahibi vatandaşlar, dün düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasında (ETSO) düzenlenen toplantıda, AKP Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı ve diğer yetkililer tarafından, 6 Eylül 2004 yılında ihale edilen ve 13 Eylül 2005'te tamamlanması planlanan TOKİ konutlarının zamanında bitirilmemesiyle ilgili olarak, hak sahibi vatandaşlar ve taşeron firma yetkililerine açıklamalarda bulunuldu. Ilıcalı, Yakutiye beldesinde yaptırılan 512 konutun zamanında bitirilememesinin, imar mevzuatı ve birtakım maddi nedenlerden kaynaklandığını söyledi. Sorunun çözümü için ellerinden geleni yaptıklarını ve ilgili makamlarla sürekli irtibat halinde olduklarını anlatan Ilıcalı, yüzde 67 oranında tamamlanan konutların, 5 ay sonra tesliminin sağlanacağını ifade etti.

Toplantıya katılan vatandaşlardan Sinan Yıldız, konutlarda işçiliğin kötü olduğunu ileri sürerek, “Konutların yapımına gerekli özen gösterilmiyor. Evde farklı renkte fayans döşemesi bile var” diye konuştu. Bunun üzerine Ilıcalı da Yıldız'ın iddiasını dikkate alacaklarını belirterek, konunun takipçisi olacaklarını kaydetti. Arkan-Ay İnşaat Sorumlusu Mustafa Ölçer ise inşaatın şu anda ”yürüme” aşamasında olduğunu belirterek, “Bu tür projelerde böyle aksaklıklar olabilir. Ancak projenin tamamlanma aşamasında böyle sıkıntılar yaşanmayacaktır” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/erzurumda-konutlar-kalitesiz-iddiasi_47240.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!