Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Esen Üretiminin % 40’ını İhracata Yönlendirecek

Esen Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, orta vadede toplam üretimlerinin yüzde 40’ını ihracata yönlendirmeyi hedeflediklerini k

Ticaretb>Esen Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, orta vadede toplam üretimlerinin yüzde 40’ını ihracata yönlendirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Yazılı bir açıklama yapan Esen, 2001 yılında İstanbul’da kurdukları üs sayesinde ihracatta önemli artışlar yaşadıklarını belirtti. Esen, son dönemde özellikle Rusya, Türk cumhuriyetleri, Balkan ve Kuzey Afrika ülkelerine yaptıkları ihracatın arttığını belirterek, şunları kaydetti: “Şu anda toplam üretimimizin yüzde 20’sini ihraç ediyoruz. Orta vadede bu oranı yüzde 40’a çıkarmayı amaçlıyoruz. Esen Plastik, Esen Plastro, Esenpen ve Weissesen markalı ürünlerimizle uluslararası pazarlarda önemli rekabet gücü kazandık. Krizlere rağmen yatırım programımızdan ödün vermedik. 2003 sonuna kadar 5.5 milyon dolarlık yatırımı tamamlayacağız. 2003 yılında 10 milyon dolar ihracat ve 40 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.”

Altyapı ve zirai sulama sektörlerinde de iddialı olduklarını belirten Esen, PVC doğrama sektöründe yapacakları tanıtım çalışmasıyla 2004 yılında sektörün en büyük üçüncü markası haline gelmeye çalışacaklarını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esen-uretiminin--40ini-ihracata-yonlendirecek_5172.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!