Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Esenboğa Çiftlikleri Şehir Dışına

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Esenboğa yolundaki besi çiftlikleriyle ilgili önemli bir karar alındı. Toplum sağlığına yönelik tehdit oluşturması nedeniyle Esenboğa yolu üzerinde bulunan küçük ve büyük baş hayvan besi yerlerinin kapatılmasına karar verildi.

Hürriyet Gazetesi
Esenboğa Çiftlikleri Şehir Dışına

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Esenboğa yolundaki besi çiftlikleriyle ilgili önemli bir karar alındı. Toplum sağlığına yönelik tehdit oluşturması nedeniyle Esenboğa yolu üzerinde bulunan küçük ve büyük baş hayvan besi yerlerinin kapatılmasına karar verildi. Belediye Meclisi’nin aldığı karar önümüzdeki bir ay içerisinde uygulanacak. Kararla birlikte özellikle sağlık açısından tehlike yaratan ve çevre kirliliği oluşturan tesislerin şehir dışına çıkartılması hedefleniyor.

Güzergah üzerinde bulunan tesislerin önemli bir kısmının ruhsatsız olduğu öğrenilirken, ruhsat alan işletmelerin de ruhsatlarının iptal edilmesine karar verildi. Belediye Meclisi’nde oy çokluğu ile alınan karara CHP ve MHP’li üyeler olumsuz oy kullandı. Muhalefet ekonomik krizin yarattığı etkilerin besi çiftlikleri sahiplerini ve çalışanlarını zor durumda bıraktığını belirterek, bu uygulamanın vatandaşları zor duruma düşüreceğini savundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esenboga-ciftlikleri-sehir-disina_68973.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!