Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Esenler'e Türkiye’nin En Büyük Spor Vadisi

Esenler’de projeleri hazırlanan Spor Külliyesi ve Spor Vadisi hakkında açıklamalarda bulunan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Hayata geçtiğinde Türkiye’nin en büyük vadilerinden bir tanesi ve en çok da spor yapılan vadilerinden biri olacaktır” dedi.

yapi.com.tr
Esenler'e Türkiye’nin En Büyük Spor Vadisi

Projeleri hazırlanan Spor Külliyesi ve Spor Vadisi'nin hizmete girmesiyle birlikte Esenler spor merkezine dönüşecek. Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de spora bakışlarında 3 temel perspektif ortaya koyduklarını kaydetti. Başkan Mehmet Tevfik Göksu, “7’den 70’e herkesin sporla ilgisi olabileceği ve herkesin spor yapabileceğini toplumla paylaşmamız ve bunu toplumla birlikte yapıyor olmamız. Sadece genç grupları değil herkesi içine alacak sokak basket grupları kurmak istiyoruz. Biz biliyoruz ki gerçekten sporla, spora ilişkin toplumun zihninde özel bir yer ayırabilirsek, kentin geleceğine çok önemli bir katkı sunmuş oluruz. Spor altyapısı oluşturmaya çalışıyoruz. Belediye meclisinden karar alarak, yaklaşık 10 yıldır uyguladığımız bir şey var: Esenler’de sporla ilgili başarı elde eden her sporcuyu biz ödüllendiriyoruz. Bu ödüllendirmeden sonra çok ciddi şampiyonlar çıktı. Bunları ödüllendirmeye devam ediyoruz. Arzu ediyoruz ki bir genç okul ve normal hayatı dışında bir iş yapmak istiyorsa, mutlaka kendisine spor yapabileceği bir alan bulsun. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile beraber, Allah nasip ederse inşallah Esenler’deki tüm gençlerin yetenek testlerini yaparak, kendilerini geliştirmeleri için üzerimize düşen ne ise yaparak gençlerimizi geleceğe hazırlamak istiyoruz. Çok yakında başlayacak ‘Genç Yetenek Esenler’ projemizle de yaklaşık 150 bin gencimiz yetenek testinden geçirilecek” diye konuştu.

"Yaklaşık 1.5 milyon metrekare alan açıyoruz"
DHA'da yer alan habere göre Esenler’in İstanbul’da sıkışıklığını aşmaya çalışan bir ilçe olduğuna dikkat çeken başkan Göksu, “Esenler’in toplam nüfusunun yaşadığı alan 7.4 milyon metrekare bir alan. Şimdi biz bu alana yeni bir alan ilave edildi. Bu yeni alanla beraber sıkışıklığını aşmış olacak. Yaklaşık 1.5 milyon metrekare alan açıyoruz. 16 bin 500 konutu transfer ediyoruz. Bu transfer gerçekleştiğinde, bu alanın büyük bir bölümü boş kalacak. Spor alanı, kültür alanı olarak kalacağı için bizzat halkın evden çıkınca direkt spor yapabileceği özel mekanlar üretilecek” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esenlere-turkiyenin-en-buyuk-spor-vadisi-_171103.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!