Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

“Binalarımız; Sertikasyon...

Eser Yeşil Binasına LEED Platin Sertifikası

Amerikan Yeşil Bina Konseyi tarafından geliştirilen ve bütün dünyada uygulanan LEED Sertifikaları arasında en yüksek kademeli olan LEED Platin Sertifikasını Türkiye’de ilk kez Eser Yeşil Binası aldı. Ankara, Çankaya Yıldız’da Eser Holding şirketlerini aynı çatı altında toplamak amacıyla 7 bin 500 metrekareyi bulan kapalı alanıyla 2010 yılı

yapi.com.tr
Eser Yeşil Binasına LEED Platin Sertifikası

Amerikan Yeşil Bina Konseyi tarafından geliştirilen ve bütün dünyada uygulanan LEED Sertifikaları arasında en yüksek kademeli olan LEED Platin Sertifikasını Türkiye’de ilk kez Eser Yeşil Binası aldı. Ankara, Çankaya Yıldız’da Eser Holding şirketlerini aynı çatı altında toplamak amacıyla 7 bin 500 metrekareyi bulan kapalı alanıyla 2010 yılı içerisinde faaliyete geçirilen Eser Yeşil Binası, Türkiye’de uygulanan en yüksek standartlı yeşil bina sistemlerini kullanarak inşa edildi.

Eser Yeşil Binası, her şeyin başında daha az enerji tüketmeyi hedefleyerek tasarlandı. Türkiye’deki muadil bir binaya göre yarı yarıya az enerji tüketen bina, enerjisinin ciddi bir kısmını da kendi bünyesinde üretiyor. Düşük enerjinin yanında, benzerlerinden farklı olarak enerji sistemlerinde yüksek performans hedefleyen binada çok gelişmiş birçok sistem hibrid olarak, bir otomasyon sistemiyle bütünleştirilerek kullanıldı.

Eser Holding Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Adiloğlu, “Türkiye'de şu anda daha alt derecelerde LEED Sertifikası alabilmiş 4 bina mevcuttur. Bunların hepsi, tamamen veya kısmen yabancı iştirakli şirketlerin binalarıdır. Ekibimiz ve danışmanlarımızla, Türk mühendisliğiyle, bir Türk firması tarafından gerçekleştirilen Eser Yeşil Binası, bu açıdan da ayrı bir önem taşımaktadır” dedi. Dünya genelinde dahi, LEED Platin alabilen bina sayısının kısıtlı olduğunu söyleyen Adiloğlu, “İnovasyona dayalı sistemleriyle bir laboratuar görevi üstlenen Eser Yeşil Binasının, araştırma ve inceleme yapmaları için bütün üniversitelere, araştırmacılara ve ilgililere açık olduğunu” belirtti.

ETİKETLER: yeşil firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/eser-yesil-binasina-leed-platin-sertifikasi_86472.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!