Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Esnafın Su Kavgası

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde yaşanan içme suyu sıkıntısı yüzünden çarşı esnafı sık sık kavga ediyor. Bir kova fazla su almak isteyen esnaf sille-tok

Akşam Gazetesi/04.09.2002anlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde yaşanan içme suyu sıkıntısı yüzünden çarşı esnafı sık sık kavga ediyor. Bir kova fazla su almak isteyen esnaf sille-tokat birbirine giriyor

Belediyenin elindeki mevcut su kuyularının kuruması üzerine, Suruç İlçesi'nin bazı mahellelerine ve çarşı esnafına su ulaşmıyor. Susuzluğun hüküm sürdüğü çarşıda, belediye her gün sabah erken saatlerde tankerlerle ensafın su ihtiyacını karşılamaya çalışıyor.

Belediye su römorkunun çarşıya gelmesiyle birlikte, çarşı esnafı da bir kova fazla su alabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor.

'Proje tamamlansın'

Çarşı esnafı Galip Demirli, su sırası yüzünden çarşı esnafının birbirleriyle küskün olduğunu belirterek, 'Tankerden su alabilmek için çarşı esnafı su kuyruğuna giriyor. Çoğu zaman romork başında su kavgaları çıkıyor. Bir kova su için esnaf kıyasıya yarışıyor. Suruç İçme Suyu Projesi'nin bir an önce bitirilmesi gerekir' dedi. Fırat Irmağı'ndan Suruç'a getire-lecek içme suyu için İller Bankası'nın ödenek ayırmaması, üzerine projeyi alan şirket çalışmalarını durdurmuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esnafin-su-kavgasi_1613.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!