Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ev Hayali Makete de Yaradı

Son yıllarda hareketlilik gösteren gayrimenkul sektörü ve konut hayali, birçok yan sektörle birlikte maket yapım işini de olumlu etkiledi.

Türkiye Gazetesi
Ev Hayali Makete de Yaradı

on yıllarda hareketlilik gösteren gayrimenkul sektörü ve konut hayali, birçok yan sektörle birlikte maket yapım işini de olumlu etkiledi. Geçmiş yıllar ile bugünün maket talebinin bile değiştiğini belirten Sistem Maket yöneticisi Mimar Emrah Çınar, “Sektörün ilk dönemlerinde çok değişik talepler gelirdi. ‘Binanın ölçeğini aynı tutup araziyi büyütün, bina aralarını açın’ gibi talepler geliyordu. Bu da müşteriyi yanıltıyordu” dedi.

Son 5-6 yılda gelişti
Çınar, 20 yıldan bu yana maket yapımı işiyle ilgilendiğini, büyük firmalarla çalıştığını belirterek, sektörün son 5-6 yıl içinde hem nitelik hem nicelik açısından önemli bir gelişme kaydettiğini dile getirdi. Çınar, son 5 sene içinde Türkiye’deki yapı sektörünün kabuk değiştirmesi ve Türk inşaat firmalarının Türk Cumhuriyetleri ve Rusya başta olmak üzere yurt dışında yoğun olarak çalışmaya başlamasının kendi sektörlerine yönelik talebi de artırdığını vurguladı.

Bazen yoğun talep nedeniyle talebi karşılamakta zorluk çektiklerini, bazen de yüksek fiyat vererek işleri çevirdiklerini söyleyen Çınar, 1 mimari maketin maliyetinin 15-20 milyardan başladığını, fiyatın 50 bin YTL’ye kadar çıkabildiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ev-hayali-makete-de-yaradi_52903.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!