Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Evlerin Fiyatını Bulacaklar

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nin, taşınmaz değerleme alanında bugüne değin yapılan çalışmaları değerlendirmek, yapılamayanları ortaya koymak, yapılması gerekenleri tanımlamak, bir yol haritası, bir strateji belirlemek, görev tanımlarına ve eylem planlarına ulaşmak amacıyla organize ettiği “Taşınmaz Değerleme Günleri

NTV
Evlerin Fiyatını Bulacaklar

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nin, taşınmaz değerleme alanında bugüne değin yapılan çalışmaları değerlendirmek, yapılamayanları ortaya koymak, yapılması gerekenleri tanımlamak, bir yol haritası, bir strateji belirlemek, görev tanımlarına ve eylem planlarına ulaşmak amacıyla organize ettiği “Taşınmaz Değerleme Günleri 2009” 20-21 Kasım tarihinde Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenecek.

Şube'de yapılan yazılı açıklamada, taşınmaz değerleme konusunun şu anda piyasadaki değerleme şirketlerince bankalara yapılan işler veya SPK genelgelerine dayalı olarak şirketlere yönelik yapılan değerlemeler olarak algılanmaması gerektiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

"Taşınmaz değerleme kavramı bir bütün olarak değerlendirilmeli, konu tüm yönleriyle tartışılmalıdır. Bu etkinlikle, yapılan tartışmalar, saptamalar ve öneriler ışığında, taşınmaz değerlemesinin kamu yararına, doğru, bağımsız, nesnel ve nitelikli olarak nasıl yapılması gerektiğinin ortaya konulması amaçlanıyor. Etkinliğin amaçlarından bir diğeri de, bilimsel sunumların, değerlemeye yönelik açılımların dışında, değerlemeye yön verecek ekonomik, sosyal sorunların yanı sıra bu alanda çalışan meslektaşlarımızın örgütlenme sorunlarının da ele alınarak, çözüm yollarının araştırılmasıdır."

Taşınmaz değerleme alanında yapılan çalışmalar konusunda ülkemizin daha işin başında olduğuna dikkat çekilen açıklamada, "Olası dağınıklıklara yol açılmadan, yanlış yollara girilmeden, geri dönüşü olmayan süreçler başlamadan doğruların ortaya konulması gerekiyor. Türkiye taşınmaz değerleme alanında kendi modelini üretmelidir. Ancak bunun için uluslararası deneyimlerden yararlanmalıdır. Etkinlik, bu sürece katkı sağlayacak önemli bir platform olarak tasarlanmaktadır" denildi.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Taşınmaz Değerleme Günleri'nde değerleme firmalarından, değerleme yazılım şirketlerine, kamu kurumlarından, Yargıtay’a, değerlemeyle ilgili derneklerden, ilgili meslek odalarına, Türkiye’deki üniversitelerden, yabancı akademisyenlere, SPK’dan, bankalara kadar konunun tüm taraflarının bir araya geleceğini duyurdu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/evlerin-fiyatini-bulacaklar_74445.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!