Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eymir ODTÜ'nün Kalsın

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ODTÜ'ye ait Eymir Gölü'nden arazi isteğine bir itiraz da Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği (GÖL-DER) Başkanı İsa Ömercan'dan geldi.

Hürriyet Gazetesi
1 Eymir ODTÜ'nün Kalsın

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ODTÜ’ye ait Eymir Gölü’nden arazi isteğine bir itiraz da Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği (GÖL-DER) Başkanı İsa Ömercan’dan geldi. Ömercan, Ankara Büyükşehir Belediyesi imara açtığı bölgelerde yapılaşmanın da önünü açıyor. Bu konuda bizim de endişemiz var" dedi.

Ömercan Eymir Gölü ve çevresinin ODTÜ’nün kontrolünde kalmasını istediklerini söyledi. Ömercan, Eymir Gölü ve çevresi ile Ahlatlıbel mevkisinin 40 yıl önce ODTÜ tarafından ağaçlandırılarak bölgedeki yapılaşmanın önüne geçildiğini ve Ankara’nın nefes alınabilecek bir dinlenme alanına dönüştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Eymir Gölü’ne bugüne kadar ODTÜ tarafından sahip çıkılmış, çevresi 40 yıl önce ağaçlandırılmış. Gölbaşı’nın girişi olan Ahlatlıbel mevkisi de ağaçlandırılarak adeta bir yeşil kuşak haline dönüştürülmüştür. Eymir’in nasıl kullanılacağı konusunda söz yine ODTÜ yönetiminde olmalıdır. Ankara Büyükşehir Belediyesi imara açtığı bölgelerde yapılaşmanın da önünü açıyor. Bu konuda bizim de endişemiz var."

http://www.yapi.com.tr/haberler/eymir-odtunun-kalsin_62947.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • EYMİR GÖLÜ ODTÜnun olsun.....sadece üye kartı olanlar girebilsin......göle 1 kuruş bile masraf edilmesin ve sazlık olsun. BU ZİHNİYET İFLAS ETMİŞTİR. Aristokrasinin rekreasyon alanı olarak ne kadar kullanmaya devam edebileceklerini zannediyorlar? YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!