Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Eyüpsultan'da 4 Katlı Binada Çatlaklar Oluştu

Eyüpsultan'da 46 dairenin bulunduğu 4 katlı bir binanın zemini ve duvarlarında çatlaklar oluştu. Bina boşaltıldı, incelemeler yapıldı. Yapılan ilk incelemede binanın tahliyesini gerektirecek bir risk olmadığı belirtilerek, bina sakinlerinin dairelerinde oturmalarına izin verildi.

yapi.com.tr
Eyüpsultan'da 4 Katlı Binada Çatlaklar Oluştu

Göktürk Mahallesi 1. Şimşek Sokak'ta 46 dairenin bulunduğu 4 katlı bir binanın zemininde ve duvar diplerinde çatlaklar oluştu. Önceki gece saatlerinde bina sakinlerinin durumu bildirmesi üzerine, olay yerine itfaiye zabıta polis ve belediye ekibi sevk edildi. DHA’da yer alan habere göre; binada yapılan ilk incelemeye göre binanın tahliyesini gerektirecek bir risk olmadığı belirtildi. İnceleme sonrası hazırlanan tutanakta, "Binanın bugün itibariyle can ve mal emniyetini tehdit edici bir hasara sahip olmadığı kanaatine varılmıştır "denildi.

Tutanakta ayrıca, "Tüm  hususların yanında olayın hemen ardından binadaki olası deformasyonları tespit amacıyla yüklenici firma tarafından kontrol okumaları yapılmaktadır. Bu okumadan alınacak sonuçlar,  söz konusu bölgede yüklenici firma tarafından metro inşaatına başlamadan önce tespit amacıyla yapılan çalışmalar ile kıyaslanacaktır. Ayrıca üniversiteden uzman hocalardan oluşacak bir heyetin raporu ve ölçümleri neticesinde incelemelerimiz tamamlanacaktır" ifadeleri yer aldı.

O anda evde bulunmayan bina sakini Oğuzhan Demiray "Binada çatlaklar oluştu, ev sahibimiz bilgi vermek amacıyla bizi aradı. Gece bina boşaltıldı sonra incelemeler yapıldı bir sıkıntı olmadığı söylendi. Tutanakları gösterdiler bize, şimdi herkes evine girdi. Apartman sakinlerinden biri fark etti. Şu an bir sıkıntı olmadığını söylediler, rapor hazırlanacakmış, hazırlandıktan sonra göreceğiz. Bir sıkıntı çıkarsa mühürlenir zaten" dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesinden gelen uzmanlar ve Metroİstanbul’dan gelen ekipler bugün öğle saatlerinde binada incelemelerde bulundu. Zeminde ölçümler yapan ekipler, binadan örnekler aldı. Alınan örneklerle hazırlanacak rapora göre bina ile ilgili işlem yapılacağı öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eyupsultanda-4-katli-binada-catlaklar-olustu_174735.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!