Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İzmir’deki Hastanede Korkutan Yarıklar

İzmir’in Konak ilçesindeki Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin K Bloğundaki yangın merdivenlerindeki yarıklar tedirgin ediyor.

yapi.com.tr
İzmir’deki Hastanede Korkutan Yarıklar

İzmir'in Konak ilçesindeki Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin K Bloğu yangın merdivenlerinin bulunduğu alandaki çatlaklar korkutuyor.

Sözcü’den Mustafa Sarıipek’in haberine göre; günde 4 bine yakın hastanın geldiği Göğüs Cerrahisi Kliniklerinin bulunduğu K Blok'ta haftanın 5 günü, günde 8-10 arasında ameliyat gerçekleşiyor. Aylık ameliyat sayısı 200'ü geçiyor. Göğüs cerrahisinin ağır akciğer ameliyatlarının gerçekleştirildiği bodrumuyla birlikte 6 katlı binaya ameliyat olan ve yatan hastalardan ayrı olarak muayene için günde 200'e yakın hasta ve bir o kadar da refakatçi girip çıkıyor.

Binada sabah saatlerinde doktorların vizit sırasında hasta yakınları zorunlu olarak yangın merdivenlerine alınıyor. Sadece bu iki katta her sabah ortalama 30-40 civarında hasta yakını saatlerce burada bekliyor.

Bu bölge aynı zamanda sigara içme alanı olarak da kullanıldığı için 24 saat sürekli sirkülasyon var. Bu durumda şiddeti 6 üzeri bir depremde bu alandaki onlarca insanın hayatı göz ardı edilmiş oluyor.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirdeki-hastanede-korkutan-yariklar_178950.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 36 T

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!