Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Faizler Uzun Süre Düşük Kalacak"

ECB Başkanı Mario Draghi, "Faizlerin uzun bir dönem cari veya daha düşük seviyelerde kalmasını bekliyoruz" dedi.

yapı.com.tr
"Faizler Uzun Süre Düşük Kalacak"

Draghi bugünkü faiz toplantısının ardından bir basın toplantısı düzenledi. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, faizlerin uzun bir dönem için cari veya daha düşük seviyelerde kalmasını beklediklerini söyledi. Dünya'nın haberine göre, Euro Bölgesi'nde genel finansal şartların iyileştiğine işaret eden Draghi, global belirsizliklerin ise sürdüğünü kaydetti. Draghi, "Uygun seviyede parasal genişlemenin devam ettirilmesi önemli. Yönetim Komseyi, önümüzdeki dönemde fiyat istikrarı için görünümü çok yakından izleyecek." dedi. Draghi, şirket tahvilleri alımlarının Haziran'da başlayacağını açıkladı.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, faiz oranlarının uzun bir dönem için cari seviyede veya daha düşük olacağını ifade ederek daha fazla faiz indirimi için kapıyı açık bıraktı. Draghi, ECB Yönetim Konseyi toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında ECB'nin fiyat gelişmelerini çok yakından izleyeceğini ve gerektiği takdirde parasal gevşemeyi artıracağını vurguladı.
    
Draghi, ECB'nin yetkisi dahilindeki tüm araçları kullanacağını vurguladı. Draghi, faizlerin uzun bir dönem için cari veya daha düşük seviyelerde kalmasını beklediklerini söyledi. Euro Bölgesi'nde genel finansal şartların iyileştiğine işareteden Draghi, global belirsizliklerin ise sürdüğünü kaydetti. Draghi, "Uygun seviyede parasal genişlemenin devam ettirilmesi önemli. Yönetim Komseyi, önümüzdeki dönemde fiyat istikrarı için görünümü çok yakından izleyecek" dedi.

ECB, bugünkü toplantısında faiz oranlarında bir değişikliğe gitmedi. ECB, gösterge faiz oranını yüzde 0,00, mevduat oranını yüzde -0,40, marjinal faiz oranını yüzde 0,25 olarak korudu. ECB, bir önceki toplantıda Nisan ayından itibaren uygulamaya başlayacağını açıkladığı 80 milyar euro varlık alım programını da yürürlüğe girmiş oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/faizler-uzun-sure-dusuk-kalacak_144341.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!