Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Falezlerdeki Betonlaşmaya Suç Duyurusu

Antalya'da birinci derece doğal Sit alanı olan falezlerin üzerinde betonlaşmaya göz yumulduğu iddiasıyla, Antalya 1. Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

yapi.com.tr
Falezlerdeki Betonlaşmaya Suç Duyurusu

DHA'nın haberine göre, A Platformu (Antalya Burdur, Isparta Denizli Kaş) Sözcüsü Hediye Gündüz tarafından yapılan suç duyurusunda, sorumluların görevi ihmal suçu işlediği iddia edildi. Suç duyurusunda, Antalya'nın falezleri üzerine beton dökülerek plajlar yapıldığı, yeşil alana da büfeler inşa edildiği kaydedildi. Örnek olarak da Bambus Plajı, Barut Otel Plajı ve falezlerin üzerindeki yeşil alandaki eski mezbaha bölgesindeki bir büfe ile yıkılan aquaparkta bir derneğe tahsis edilen eski elektrik trafosu binası gösterildi.

Suç duyurusunda, birinci derece Sit alanı olan Antalya'nın falezlerinin korunması için koruma kurullarının denetim yapmakla mükellef olduğu belirtildi. Kurulun falezlerdeki bu tahribatı engellemediğini iddia eden Hediye Gündüz, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyesinin de bu tahribata göz yumduğunu ileri sürdü. Sorumluların görevi ihmal suçundan cezalandırılmasını isteyen Gündüz, başvuru dilekçesine tahribatla ilgili fotoğrafları da ekledi.

Gündüz, falezlere karşı işlenen suçu vicdanen de hukuken de kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Doğa severler olarak bundan çok rahatsız olduklarını anlatan Gündüz, “Türkiye'de eğer hukuk varsa, doğamızı korumak için harekete geçmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca salı ve cuma günleri falezlerdeki katliamı Cumhuriyet Meydanında halkımıza anlatıyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/falezlerdeki-betonlasmaya-suc-duyurusu_144089.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!