Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Dünyaca Ünlü Falezlerin Üstüne Kaçak İnşaat!

Atatürk Parkı içinde bulunan ve Vali Konağı’na 50 metre mesafedeki falezler üzerine yapılmak istenen kaçak inşaat, Kent Konseyi’nin tepkisi üzerine Büyükşehir Zabıtası tarafından tutanakla durduruldu. Çevreciler, "Doğal SİT alanı olan bir yere inşaat yapılacak ise Koruma Kurulu’ndan izin alınması gerekiyor” dedi.

yapi.com.tr
Dünyaca Ünlü Falezlerin Üstüne Kaçak İnşaat!

Birgün Gazetesi'nin haberine göre, turizm acentelerinin tanıtım broşürlerinde yer alan ve dünyaca tanınan falezlere ‘kaçak falezkondu’ yapılmak istendi. Antalya Valisi Sebahattin Öztürk’ün konutuna 50 metre mesafedeki Atatürk Parkı içindeki falezlere çelik konstrüksiyon ile 100 metrekare inşaat yapılması, kaçak inşaatın karşısında bulunan kent konseyi tarafından fark edildi ve yeşil alana yapılan ‘kaçak falezkondu’ Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bildirildi.

'Yasal prosedür uygulanacak'

Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, inşaat alanında incelemede bulunduktan sonra inşaatın kaçak olmasından dolayı tutanak tuttular. Falezler üzerinde yapılmak istenen inşaatla ilgili tutanak tuttuklarını ve inşaatı durdurduklarını belirten zabıta yetkilileri, “Belediyemize yapılan bir ihbar üzerine gelerek park içindeki falezlere kaçak bir inşaat yapıldığını tespit ettik. Bunun üzerine de gerekli tutanakları tuttuk. Şu an itibari ile inşaat çalışması durdu. Bundan sonraki süreçte belediyemizin yetkili kurumları yasal prosedürü uygulayacak” dedi.

Bunun üzerine kaçak inşaatta çalışan işçiler ise çalışmalarını durdurdu. Ardından Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu üyeleri ise ‘kaçak falezkondu’ inşaatın yanına gelerek, yetkililere tepkilerini dile getirdiler.

'Kaçak inşaat kabul edilemez'

Atatürk Parkı içinde yapılan kaçak inşaatın başıboşluktan kaynaklandığını belirten çevreciler, “Burası imar planlarında park ve rekreasyon alanı olarak değiştirildikten sonra ticari park konumuna getirildi. Ancak, daha sonra belediyenin sorumluluğundan da çıkarak Milli Emlak Müdürlüğü’nün sorumluluğuna geçti. Hiçbir yerden izin almadan, üstelik Vali Bey’in evinin hemen yakınında falezler üzerine kaçak bir inşaat yapılması kabul edilemez. Doğal SİT alanı olan bir yere inşaat yapılacak ise öncelikli olarak Koruma Kurulu’ndan  izin alınması gerekiyor. Ayrıca, bu parkın işletmecisi de var. Acaba onlarında mı haberi yok ya da görmüyorlar?” diye konuştular.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyaca-unlu-falezlerin-ustune-kacak-insaat_119728.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!