Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Farklı Yaşamlar 4 Mahallede Hayat Buluyor

Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat’ın, Emlak Konut GYO güvencesiyle Kazlıçeşme Sahil Yolu’nda hayata geçirdiği Büyükyalı İstanbul’un örnek dairelerini basına tanıttı.

yapi.com.tr
Farklı Yaşamlar 4 Mahallede Hayat Buluyor

Etkinliğe, Özak GYO Tasarım DirektörüTuba Bayraktar, örnek dairelerin tasarımcılarından Metex Design’dan Hüray Erk, Arkitepo Yönetici Ortağı İç Mimar Esin Sözer Kalender ve dekorasyonu gerçekleştiren Müge Krespi katıldı.Örnek daireler, lüks konut ve otel tecrübesine sahip Metex ve Arketipo ile birlikte Özak GYO Ekibi tarafından tasarlandı. Farklı beklentilere hizmet edebilecek fonksiyon ve gustoda, kaliteli tekstil ve aksesuvarlar kullanılarak döşenen örnek dairelerin dekorasyonu, sektörün tanınmış isimlerinden, tasarımcı Müge Krespi tarafından yapıldı. Farklı yaşam biçimlerine cevap verecek şekilde 4 konseptte tasarlanan Büyükyalı’nın örnek dairelerinde, üstün kalitenin yanı sıra zamansız bir tasarım anlayışının modern ve klasik yorumları görülüyor.

 Reklam Goruntulenme Bolumu

Denizkapı etabındaki 4,5+1 büyüklüğündeki daireler Golden Quartz tasarım yaklaşımıyla klasik tarzı yansıtırken, 3+1 büyüklüğündeki Platinium Quartz dairelerde modern bir tarz sunuluyor. Bahçekapı etabındaki, 2+1 büyüklüğündeki dairelerde White Opaline tasarım yaklaşımının klasik yorumu sunulurken, 3+1 büyüklüğündeki Clear Crystal daireler modern bir tarza sahip.

SoldanSoldan sağa; Metex Design’dan Hüray Erk, Özak GYO Tasarım Direktörü Tuba Bayraktar, dekorasyonu gerçekleştiren Müge Krespi ve Arkitepo Yönetici Ortağı İç Mimar Esin Sözer Kalender

Verimlilik ve fonksiyonellik

Örnek dairelerin lansmanında konuşan Özak GYO Tasarım Direktörü Tuba Bayraktar, “Büyükyalı gibi her yönüyle farklılığını ortaya koyan özel bir projenin parçası olduğum için çok mutluyum. Projeye başlamadan önce kalite ve lüks kavramlarını temel gereklilik olarak kabul ettik. İç mimarlarımız, projenin en başında, daha mimari konsept aşamasında çalışmaya başladı ve alışılmışın aksine, mimari proje iç mimari konseptle birlikte şekillendi.Bu şekilde çalışarak, mimari tasarım bittikten sonra bir kabuğa sığma zorunluluğundan kurtulmuş olduk. İç mimarlarımıza, en baştan özgürce ve istedikleri gibi hayal etme, tasarlama esnekliğini sunduk” dedi. Büyükyalı’da farklı tasarım yaklaşımlarını yansıtabilmek için iki farklı mimari grupla çalıştıklarını anlatan Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tasarım anlayışımızın dayandığı iki ana unsur verimlilik ve fonksiyonellik oldu. Bu iki kavramı odağına alan kullanışlı daireler tasarlamaya odaklandık ve alışık olduğumuz, klasik konut anlayışını birkaç adım ileri taşımayı, farklılaşmayı hedefledik. Bu anlayışla, Büyükyalı’daki dairelere, lüks otellerden aşina olduğumuz görsel ve yaşamsal konforu yansıtabilmeyi, amaçladık.”

Farklı yaşam biçimleri

Bayraktar sözlerine, şöyle devam etti: “Örnek dairelerimizi planlarken, teknik anlamda problem oluşturabilecek, günlük yaşamda sorun çıkartabilecek tüm malzemeleri eledik. Malzeme kullanımlarında, konfor ve sürdürülebilirlik ilkeleriyle hareket ettik. Burada yaşayacak insanların kültürünü, eğilim ve alışkanlıklarını, ihtiyaç ve beklentilerini düşünerek en doğru çözümleri bulmaya çalıştık. Dairelerde, ‘kişilere özel’ detaylara önem verdik. Örneğin bir ev hanımını hayal ettik ve onun en pratik şekilde ve keyif alarak nasıl yaşayacağını düşündük. Bu evlerde, salonda zaman geçiren veya sık misafir ağırlayan bir aileyi hayal ettik. Kullanım ihtiyaçlarına yönelik en uygun çözümleri sunduk. Aradan yıllar geçse de değişen hayat tarzlarına uyum sağlayabilecek kullanışlı daireler planlayarak, zamansız bir tasarımı gerçekleştirmiş olduk. Her aşamada, bu evlerde yaayacak kişilerin seçtiğimiz malzemeleri bugün olduğu gibi yarın da severek kullanmalarını amaçladık.”

Kişiye özel tasarım

Örnek dairelerin dekorasyonunu ve tekstil giydirmelerini gerçekleştiren Müge Krespi, “Büyükyalı, günümüzün emlak projeleri arasında, bulunduğu bölge, müthiş deniz manzarası, ulaşım kolaylığı ve tarihi değerlere olan saygısıyla farklı bir konumda yer alıyor. Hedef kitlenin beklentilerinin doğru okunarak kurgulandığı ve bunlara cevap verecek altyapıların iyi düşünüldüğü böylesine özel bir projede yer almak, çok keyifli ve heyecan vericiydi. Ben ve ekibim, projenin konseptini dikkate alarak, örnek dairelerde hedef kitlenin beklentilerine cevap verecek bir dekorasyon yaklaşımı sergiledik. Dairelerin tasarımında karşımıza çıkan ‘kişiye özel’ detaylar bize de ilham verdi. Döşemelik kumaşlardan yatak örtülerine, çarşaf işlemelerinden aydınlatmalara ve sunulan konseptleri destekleyen en ince detaylara kadar, titiz bir çalışma uyguladık. Göz alıcı renk uyumlarında en iyi kalitede tekstil ve aksesuvarları kullandık” dedi.

Krespi, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Farklı yaşam biçimlerine hitap edecek şekilde tasarlanan dairelerde, burada oturma potansiyeline sahip kişilerin ve ailelerinin yaşam profiline uygun izler yaratmayı amaçladık. Buna hizmet edebilecek ürünleri bir araya getirdik, bulamadıklarımızı sıfırdan ürettik. Benzersiz ve yaşamın ruhunu taşıyan mekânlar ortaya çıkardık. Örnek daireleri gezen kişilerin, maksimum konfor ve fonksiyonellik dikkate alınarak tasarlanmış bir evde yaşama iştahlarını kabartmayı hedefledik.”

 


http://www.yapi.com.tr/haberler/farkli-yasamlar-4-mahallede-hayat-buluyor_152712.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!