Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fas’a Türk Mührü

İlk kez İstanbul’da düzenlenen “İslam Ülkeleri Demokrasi Kongresi”nde açıklamalarda bulunan Fas Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mohand Laenser, Türkiye

Türkiyeb>İlk kez İstanbul’da düzenlenen “İslam Ülkeleri Demokrasi Kongresi”nde açıklamalarda bulunan Fas Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mohand Laenser, Türkiye ile Fas arasında çok iyi ticari ilişkiler kurulduğunu belirtti. Türkiye’nin özellikle inşaat sektöründe önemli yatırımları bulunduğunu belirten Bakan Laenser, Fas’taki muhalefete ve inşaat çevrelerinin yoğun eleştirilerine rağmen hükümetinin Türk inşaat firmalarına destek verdiğini söyledi.

Yerli müteahhitler tepkili
Geçtiğimiz hafta Türkiye ile Fas arasında serbest bölge anlaşması imzalandığını anlatan Mohand Laenser şunları söyledi: “Arzumuz ticari işlem hacminin yükselmesi ve büyümesidir. İkili anlaşmaların çoğalmasını istiyoruz. Bunun güzel örnekleri var. Çok sayıda Türk inşaat firması ülkemizdeki köprü ve yol inşaatlarında ihaleler aldılar. Birinci olarak rakamlar artıyor. Otoyollar ve devlet binaları, hastaneler ve okullar yapılıyor. Bu gelişmeler bizi sevindiriyor.”

Türkiye ile ilişkilerin geliştiği bir dönemde Türklere ihale veren yeni İskan Bakanı’na, hem muhalefetin hem de Fas’taki ticari iş çevrelerinin yoğun protestoları olduğunu belirten Laenser, “İhalelerin neden yerli müteahhitler yerine Türklere verildiğini sorguluyorlar. Hükümetim de, Türk firmalarının iyi ürün yaptığını, sağlam binalar inşa ettiğini açıklayarak Türklere destek çıktı. Bu gelişmeler Türk firmalarına verdiğimiz önemi gösteriyor” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fasa-turk-muhru_10847.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!