Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Faturasız Doğalgaz Geliyor

Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, 3 yıl sonra yoğun olarak kullanılacağını öngördükleri ısı pompası sistemi ile doğalgaz faturalarının tarih olacağını söyledi. Çakmakçı, “3 yıl öncesine kadar kimse yoğuşmalı kombiyi bilmiyordu. Şimdi ise herkes kombi alırken yoğuşmalı olmasını tercih ediyor. İnsanların istekleri değişiyor. 3 yıl sonra

Gazete Vatan
Faturasız Doğalgaz Geliyor

Enerji verimliliği sağlamak amacıyla son yıllarda ısınma için kullanılmaya başlanan yoğuşmalı kombilere rakip geliyor.

Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, 3 yıl sonra yoğun olarak kullanılacağını öngördükleri ısı pompası sistemi ile doğalgaz faturalarının tarih olacağını söyledi. Çakmakçı, “3 yıl öncesine kadar kimse yoğuşmalı kombiyi bilmiyordu. Şimdi ise herkes kombi alırken yoğuşmalı olmasını tercih ediyor. İnsanların istekleri değişiyor. 3 yıl sonra da ısı pompası ve geri kazanım cihazı talebi artacak” dedi.

MALİYETİ 4-5 BİN EURO

Isı pompası sistemi hakkında bilgi veren Çakmakçı, “Sistemi kurmanın maliyeti 4-5 bin euro. Ancak daha sonra ödemediğiniz faturaları düşününce kısa sürede kendini amorti edecek bir sistem” diye konuştu. Enerji verimliliği yönetmeliğini olumlu karşıladıklarını belirten Çakmakçı, yönetmelikle birlikte çevre temizliği açısından olumlu düzenlemeler getireceğini ifade etti. Yönetmeliğin kendilerini olumsuz etkilemeyeceğini bildiren Çakmakçı, “Bizim ürün gamımız bu yönetmeliğe uygun. Uygulanmaya başlamasıyla birlikte sektör çok yol katedecek. Yönetmeliğe uyum sağlayan ilerler, sağlayamayan tökezler” dedi. (Bugün)

 

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/faturasiz-dogalgaz-geliyor-_79824.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!