Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Felaket Havadan Fotoğraflandı

Manavgat ve Serik’te 6 gün süren ve Türkiye’nin en büyük ikinci orman yangını olarak kayıtlara geçen yangının yarattığı tahribat havadan fotoğraflandı. Manavgat’a bağlı Taşağıl beldesi yakınlarında 31 Temmuz’da başlayan yangın, Serik ilçesine sıçradı ve büyüyen yangın ancak 6 gün sonra söndürülebildi.

NTV
2 Felaket Havadan Fotoğraflandı

Manavgat ve Serik’te 6 gün süren ve Türkiye’nin en büyük ikinci orman yangını olarak kayıtlara geçen yangının yarattığı tahribat havadan fotoğraflandı. Manavgat’a bağlı Taşağıl beldesi yakınlarında 31 Temmuz’da başlayan yangın, Serik ilçesine sıçradı ve büyüyen yangın ancak 6 gün sonra söndürülebildi.

Anadolu Ajansı, yangının yarattığı tahribatı havadan görüntüledi. Büyük orman yangınında bazı alanların tamamen kül olduğu görülürken, alevlerden en çok genç ormanların etkilendiği belirlendi. Büyük yangının yaklaşık 20 bin hektar alanı etkilediği tahmin ediliyor. Antalya Valiliği, yangın bölgesinde ağaçlandırma çalışmalarının sonbaharda başlayacağını açıkladı.

Orman yangınıyla ilgili hazırlanan bilirkişi raporuna göre, yangın TEDAŞ’a ait enerji nakil hatlarındaki elektrik tellerinden çıktığı tespit edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/felaket-havadan-fotograflandi_63530.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • ülkemizde yaz aylarında çok yangın çıkmakta, binlerce hektar orman yok oluyor, ne yazık ki bu yangınların çıkış sebepleri ortaya çıkıyor, ama kımse bunlara önlem almıyor ve yangın sebeplerını ortadan kaldırmaya çalışmıyor. ülkemizde yanan ormanların hesabını kımse vermedıgı için, ceza almadığı için kimse bu olaydan etkılenmıyor, yanına kar kalıyor, olmaz böyle bir ülke.. avrupa ülkelerinde böyle bir şey yok; hangi kişi veya kurum zarar vermişse ormanlara, onun bedelini en ağır şekilde öder...! orman yangınlarına sebep olanların en ağır şekılde cezalandırılmaları lazım ki ormanlarımızı yangından kurtaralım yoksa çççooookkk kaybederiz.......... YANITLA
  • ülkemizde sık sık orman yangınları çıkmakta, yüzlerce hatta binlerce hektar orman alanı kaybedilmektedir..bugüne kadarda yangının sebepleri kesinleştiği halde sebep olanlar hakkında doğru dürüst bir ceza uygulandığını görmedim..varsa uyarırsanız sevinirim..bu yangın tedaşa ait enerji nakil hattından kaynaklanıyor..tedaşın bu hatları sürekli denetim altında tutması, bakımlarının zamanında yapılması gerekmektedir ki, bunların yapılmadığı sonucu çıkıyor..ben şimdi merak ediyorum..bugüne kadar hangi tedaş yetkilisi bu tür olaylara sebebiyet vermekten ceza aldı..ya da o kurum kaç para tazminat ödedi..kurum (tedaş) olarak gerekli bakımları zamanında yapma, gerekli yatırımları yapma..ondan sonra bunun adına da kaza de...yok böyle bişey..sorumlular en ağır şekilde cezalandırılmazsa; daha çooook orman alanı kaybederiz.. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!