Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ferroli'den Dünyanın İlk 32'li Kaskad Sistem Uygulaması

Ferroli, Spradon Vadi Evleri’nde dünyada ilk kez yapılan bir uygulamaya imza attı. Proje kapsamında 32 adet Ferroli Energy Top W 125 yoğuşmalı kazan, toplamda ise 4.000 kW’lık kazan dairesi olan dünyadaki tek kaskad uygulaması gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
Ferroli'den Dünyanın İlk 32'li Kaskad Sistem Uygulaması

Spradon Vadi Evleri’ndeki diğer blokta da 30 adet 125 kW’lik kaskad ve toplamda 3750 kW’lik uygulama yapıldı. Ara katlarda ve ikinci bodrumda eşanjör dairesi oluşturuldu. Ayrıca 12’li kaskad, sosyal tesislerde ise 5’li kaskad uygulaması yapıldı. Yüksek bloklarda ise ısıtmada 4 zonlama, düşük bloklarda 2 zonlama gerçekleştirildi. Isıtma sisteminde, ısı istasyonu (substation) uygulaması yapıldı.

Daha önce Kuzu Grup ile Kayabaşı 7-8-9’ncu bölgelerde, Spradon Quartz’da ve Divan Residence’de birlikte çalıştıklarını anımsatan Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, "Spradon Vadi Evleri’ndeki çalışmayla, dünyada ilk kez uygulanan bir projeye imza atmış olduk” dedi.

"Önümüzde iki seçenek vardı; ya yüksek kapasiteli kazan sistemini düşünecektik ya da kaskad uygulamasını" diyen Kuzu Grup Mekanik Grup Şefi Semih Rüstem Çalapkulu da, Ferroli ile neden böyle bir projeye imza atmayı tercih ettiklerin şöyle anlattı:

“Bu projede, kazan dairesi çatı katında olduğu için kaskad sisteminin daha iyi olacağına kanaat getirdik. İki kazanlı sistemde, herhangi bir arıza oluştuğunda işleyişimizi tam kapasiteyle karşılayamayacaktık. Oysa kaskad sistemde bu tür bir sorunla karşılaşma riski yoktu. Daha maliyetli olmasına rağmen, avantajının ağır basması nedeniyle 32’lik kaskad uygulamasını tercih ettik. Üstelik Ferroli Energy Top W 125 yoğuşmalı kazanları, yüzde 113 verimli ve  bu da önemli bir avantaj. Ferroli, fiyat politikası ve kalitesi kadar servis hizmetiyle ve herhangi bir arızada hızlı müdahalesi ile öne çıkan bir firma. Ürün ne kadar iyi olursa olsun, arıza oluştuğunda hızlı müdahale çok önemli ”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ferroliden-dunyanin-ilk-32li-kaskad-sistem-uygulamasi_122860.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!