Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ferruh Gülhan: Sektörünün Canlanması için KDV İndirimi Gerekli

Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Yapı 2009 İstanbul Fuarı’na katılan Kalekim Genel Müdür Yardımcısı Ferruh Gülhan, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın inşaat sektöründeki KDV indirimi isteğini onaylayarak otomotiv ve beyaz eşyada yapılan KDV indiriminin inşaat malzemeleri sektörü için de uygulanması gerektiğini

yapi.com.tr
Ferruh Gülhan: Sektörünün Canlanması için KDV İndirimi Gerekli

Uluslararası Yapı 2009 İstanbul Fuarı’nın açılışında, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde uygulanan KDV indiriminin inşaat malzemeleri sektöründe de uygulanması gerektiğini söyleyen TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın sözlerine Kalekim Genel Müdür Yardımcısı Ferruh Gülhan da katıldığını belirtti. Türkiye’deki lokomotif sektörler arasında ön sıralarda yer alan inşaat sektörünün hareketlenmesi için KDV indiriminin gerekli olduğunu söyleyen Gülhan, “İnşaat iş dünyasını canlandıran sektörlerin başında ye alıyor. Bu yüzden KDV indirimi oldukça önemli ve bunu da hükümetin göz önüne almasını bekliyoruz” dedi.

KDV indiriminin inşaatta yaratacağı canlanma ile birlikte pek çok sektörü de hareketlendireceğini ifade eden Gülhan, KDV indiriminin istihdamı da artırarak kriz ortamında güven yaratacağını vurguladı. Uygun şartlarda kredi verilmesinin önemine de değinen Gülhan, “Hükümetin alacağı tedbirlerle inşaat sektörü yeni bir ivme kazanacak” dedi.

Kalekim, 6-10 Mayıs 2009 tarihleri arasında Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Yapı 2009 İstanbul Fuarı’nda Kalekim, Kaleterasit, Kalecolor ve Mavi Kale markalarıyla yer alıyor. Kalekim, Technofull, NanoLight, Epotech+, FugaSim, Antiasit, İzoLatex Plus, İzo-Blok 2K, Elastikor, İzoPur, İzoPur Trans, İzoLine Membran, KalekimTozumaz çözümleri ile profesyonellerin dikkatini çekerken Kalecolor ve Kaleterasit ürünlerinden Kalia, Protekta ve Camsıva beğeni topluyor. 

Standlarıyla ilgi topluyor

Kalekim, fuarda standlarıyla da oldukça ilgi çekiyor. 'Yapıda Tek Adres' teması ile oluşturulan Kalekim standının neo dinamik yapısı ve tamamıyla Kalekim ürün gamından seçilmiş ürünlerle hazırlanması, Kalekim’in hem geleceğin mekanlarına uyum sağlayabildiğini hem de bu mekanların tek adreste yapılandırılabildiğini ziyaretçilere gösterme iddiasını taşıyor.

Kalecolor standı ise 50 metrekarelik küçük illüzyonuyla ziyaretçilere sokak lambasının yanından, bahçedeki koltuktan ve sokaktaki kafeden; binaların ve duvarların bir kısmının renklendiğini, bahçedeki lalelerin canlanarak renk bulduğunu gösteriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ferruh-gulhan-sektorunun-canlanmasi-icin-kdv-indirimi-gerekli_68820.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!