Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fethiye, Denizlerde Kirliliği Önlemek İçin Çalışma Başlattı

Denizlerin gemi atıkları nedeniyle kirlenmesini önlemek için oluşturulacak atık toplama merkezi için lisans alımına yönelik Çevre Bakanlığı'na ilk başvuru Fethiye Belediyesi'nden geldi.

Zamanenizlerin gemi atıkları nedeniyle kirlenmesini önlemek için oluşturulacak atık toplama merkezi için lisans alımına yönelik Çevre Bakanlığı'na ilk başvuru Fethiye Belediyesi'nden geldi.

Türkiye genelinde bir ilk olan başvuruyla bugüne kadar gemilerden denize atılan atıklar önlenerek denizlerin kirletilmesi önlenmiş olacak. Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi ve Denizcilik Komisyonu Başkanı Doğan Taşkın, Çalış Şat Burnu'nda ana atık toplama merkezi olmak üzere iki adet de Göcek ve Ölüdeniz'de tali atık toplama merkezi ile 3 adet atık toplama gemisi hizmete sunacaklarını söyledi. Taşkın, denizlerin gemiler tarafından kirlenmesinin önlenmesine ait uluslararası sözleşmeye (MARPOL) Türkiye'nin de imza attığını hatırlatarak, "Biz de bu kapsamda Fethiye Limanı'ndaki deniz kirliliğinin önlenmesi ve gemilerden atık alınması için atık toplama merkezi ile ilgili incelemelerimizi yaptık. Atık toplama merkezi lisans başvurumuzu Çevre Bakanlığı'na sunduk." dedi. Taşkın, sorunun bir bütün olarak ele alınması gerektiğini kaydederek, bu kapsamda Fethiye Körfezi'nde faaliyet gösteren ve kıyıya sınırı bulunan Belediyelerle tüm marina yetkilileri ile bir toplantı yaptıklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fethiye-denizlerde-kirliligi-onlemek-icin-calisma-baslatti_27798.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!