Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

santralistanbul Enerji Haftası

Filli Boya 'santralistanbul Enerji Haftası' Sponsoru

Filli Boya, sürdürülebilir enerjiye dayalı bir dünyayı teşvik etmek amacıyla 11 – 17 Nisan tarihleri arasında santralistanbul Enerji Müzesi ve açık alanlarında gerçekleştirilecek 'santralistanbul Enerji Haftası'na sponsor oldu. Türkiye’nin Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası'na dâhil olduğu 'Santralistanbul Enerji Haftası', her yaştan

yapi.com.tr
Filli Boya 'santralistanbul Enerji Haftası' Sponsoru

Filli Boya, sürdürülebilir enerjiye dayalı bir dünyayı teşvik etmek amacıyla 11 – 17 Nisan tarihleri arasında santralistanbul Enerji Müzesi ve açık alanlarında gerçekleştirilecek 'santralistanbul Enerji Haftası'na sponsor oldu. Türkiye’nin Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası'na dâhil olduğu 'Santralistanbul Enerji Haftası', her yaştan katılımcıyı 10:00 – 17:00 saatleri arasında ücretsiz olarak ağırlayacak.

Filli Boya’nın Yalıtım grubuyla destek verdiği organizasyon kapsamında; ısı yalıtımının gerek kışın gerekse yazın yüzde 50’ye varan, hatta ısı yalıtım malzemesinin kalınlığa bağlı olarak daha yüksek oranlarda enerji tasarrufu sağladığını vurgulamak amacıyla örnek bir ev modeli katılımcıların ziyaretine açılacak. Ayrıca çocuklara ayrılan özel bölümde, çocuklara hayal güçleriyle şekillendirip, istedikleri formda maketler yapabilmeleri amacıyla küçük ebatlarda kesilmiş 'Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları' verilecek. Katılımcılara, sürdürülebilir bir hayat için doğru yapılmış ısı yalıtımının ne denli önemli olduğu, en ucuz enerjinin 'enerji verimliliği' olduğu vurgulanacak. 

Capatect Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları

'santralistanbul Enerji Haftası'nda düzenlenecek ücretsiz ve kamuya açık etkinlikler kapsamında ayrıca, alternatif enerji kaynakları olan rüzgar, güneş ve hidrojen enerjilerinin nasıl üretildiklerini gösteren ve enerji verimliliği temalı uygulamalı 'istasyonlar', güneş enerjisi ile çalışan araba, rüzgar, güneş ve hidrojen enerjisi ile çalışan 'Eko Karavan', 'alternatif enerji kaynakları' temalı film ve belgesel gösterimleri ve yine bu temaları baz alan açık hava grup oyunları yer alacak.

2005 yılında Avrupa Komisyonu tarafından başlatılan EUSEW; Avrupa Birliği Sürdürülebilir Enerji Haftası (European Union Sustainable Energy Week), sürdürülebilir enerjiye dayalı bir geleceği leşvik etmek üzere gerçekleştirilen Avrupa'nın en Önemli ve kapsamlı etkinlik serisi olarak öne çıkıyor. Her yıl belirlenen bir tema çerçevesinde birçok Avrupa ülkesinde gerçekleştirilen yüzlerce etkinliği barındıran EUSEW, bu yıl 'yenilenilebilir enerji' ve 'enerji verimliliği' temalarıyla Türkiye dâhil 27 Avrupa ülkesinde gerçekleşecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/filli-boya-santralistanbul-enerji-haftasi-sponsoru_86645.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!