Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Filli Boya Sektörün Trendlerini İstanbul Yapı Fuarı’na Taşıdı

Filli Boya, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 41.’si gerçekleşen İstanbul Yapı Fuarı’nda; sektör temsilcileri, çalışanları ve ziyaretçileriyle bir araya gelerek, yatırımlarını, yeniliklerini ve sektörü yönlendiren ürünlerini tanıttı.

yapi.com.tr
Filli Boya Sektörün Trendlerini İstanbul Yapı Fuarı’na Taşıdı

Filli Boya; Türkiye’nin de içinde bulunduğu Orta Doğu ve Balkanları kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı olma özelliğini taşıyan İstanbul Yapı Fuarı’nda, pazara sunduğu “Amphisilan+” ve “Alpinalife” gibi ürünleriyle yer almasının yanısıra “Filli Ustam" hizmeti, “Turkuaz Renk Koleksiyonu” ve “Renk Etkisi Koleksiyonu” projesini ve “Capatect Isı Yalıtım Sistemi” ürünlerini de ziyaretçilere tanıttı.

“Alpinalife"
AlpinaLife, yenilikçi ve benzersiz bir teknoloji ile çevre ve insan sağlığı standartlarına uygun olarak üretilip, boyanmış duvarlardan gelebilecek zararlı bileşenleri kabul edilebilir sınırların çok ama çok altına indirerek, iç cephe hava kalitesinin artmasını sağlıyor. Filli Boya, AlpinaLife ürünü ile tüm mekânlar için özel silikat içeriği sayesinde sağlıklı ve doğal bir çözüm öneriyor.

"Filli Ustam”
Filli Boya ürün ve davranış eğitimi almış ve aynı zamanda Mesleki Yeterlilik belgesine sahip ustalarla hizmet sunan Filli Ustam platformunu da fuarda tanıttı. Tüketicilerin sistem üzerinden aradıkları kriterlere uygun ustayı bulmalarını sağlamayı amaçlayan www.filliustam.com platformunda inşaat boyacılığı mesleki yeterlilik belgesine sahip, Filli Ustalar kulübüne üye ve Filli Boya ürün ve davranış eğitimini almış ustalar yer alıyor. Ayrıca Filli Boya, Filli Ustam sistemi üzerinden ustaların aldığı işleri 2 yıl boyunca uygulama ve ürün garantisi ile güvence altına da alıyor.

“Renxmatik”
Mimarların, tasarımcıların ve boya ustalarının uzun yıllarca beklediği teknolojiyi “Renxmatik” Sistemi ile sunan Filli Boya, istenilen rengin tüm tonlarını gözünüzün önünde karıştırıp işleme uygun halde teslim ediyor.

“AmphiSilan”
Filli Boya’nın ‘Yüksek Koruma Sistemi’ adını verdiği teklonojiyle, AmphiSilan’da bulunan suya karşı koruma, buhar geçirgenliği, UV dayanımı, rengin solmaması ve yüzeye tutunma gibi özellikler dış cephe boyasının mükemmel bir performans göstermesini sağlıyor. AmphiSilan’ın güneş ışığına karşı dayanıklı pigment teknolojisi, binaların dış cephe renklerinin solmasını önleyerek, uzun süre canlı kalmasını sağlıyor. Filli Boya bu konuda 100 yılı aşkın tecrübesi olan Almanya’daki Caparol Ar-Ge’leriyle birlikte çalışıyor.“AmphiSilan+”
AmphiSilan’ın temel özellikleri korunarak, değişen tüketici beklentileri ve gelişen hammadde teknlojilerinin bütünleşmesi ile üretilen AmphiSilan+, AmphiSilan’ın üstün silikon teknolojisi ile Quartz’ın doğallığı ile bütünleşerek dış cephelere geliştirilmiş özellikler sunuyor.

AmphiSilan+’ın Silikon Quartz Teknolojisi, fotokatalitik özelliğiyle cephelerin uzun süre temiz kalmasını sağlarken, yeni nesil silikon - dolgu teknolojisi, dış cephelerde daha hızlı ve homojen aderans sağlıyor. Quartz, dış cephelere atmosferden gelebilecek asidik etkilere ve yüzeyden gelebilecek alkali oluşumlara karşı dayanım kazandırırken, ışıltısıyla dış cephelerde canlı mat renkler sunuyor.


“AmphiSilan-W”
Filli Boya’nın 2011 yılında sektöre kazandırdığı, cephelerdeki mantar, küf ve yosuna karşı dirençli dış cephe boyası “AmphiSilan-W” ise farklı mikrobiyolojik kirlenmelerin yaşanabileceği cephelerin korunması amacı ile “Capatox” ve “Capatox Plus” ile kullanılıyor.

“Turkuaz Renk Koleksiyonu”
Sanat Tarihçisi Prof. Dr. Gül İrepoğlu ile birlikte hazırladığı Turkuaz üzerine yazılmış ilk ve en kapsamlı kitabı okuyucularıyla buluşturduğu “Turkuaz Gökyüzünün Ve Yeryüzünün Mirası” kitabından ilham alınarak oluşturulan Turkuaz Renk koleksiyonunun içeriği, Selçuklu’da Turkuaz, Osmanlı’da Turkuaz ve günümüzde Turkuaz olarak üç farklı bölümden ve her biri kendi içerisinde birçok renk seçeneğinden oluşuyor.

“Filli Boya Renk Etkisi” Koleksiyonları
Filli Boya, çocukların gelişimine ve eğitimine verdiği önem doğrultusunda “Renk Etkisi” projesini hayata geçirdiği ve uzman bir psikolog eşliğinde renklerin çocuk psikolojisi ve gelişimi üzerindeki etkilerini gözeterek çocuk odaları ve okullar için renk koleksiyonları hazırladı. Bilimsel ve profesyonel bir yaklaşımla hazırlanan, çocuklar ile renkler arasındaki güçlü bağın anlatıldığı proje fuarda ziyaretçilere de anlatıldı.“Capatect Isı Yalıtım Sistemleri”
Filli Boya Capatect Isı Yalıtım Sistemleri, yalıtımın doğru bir şekilde yapıldığı takdirde dört mevsim kazanç ve konfor sağlayacağının altını çizdi. Evlerde yaz kış bahar havası yaşamanın ve enerji israfının önüne geçmenin ancak iyi bir ısı yalıtım sayesinde olacağını belirten Capatect, yalıtımın kime yaptırılacağını seçmenin önemine dikkat çekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/filli-boya-sektorun-trendlerini-istanbul-yapi-fuarina-tasidi_165640.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!