Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Marmara Urban Forum 2021

41. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Etkinlik Programı

41. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul fuarı, İş Geliştirme Platformu Etkinlik Programı kapsamında oluşturulan ‘Yapı Sahne’ ve ‘Yapı Arena’ ile inovasyondan teknolojiye, mimariden tasarıma kadar uzanan zengin bir içerik sunuyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

41. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Etkinlik Programı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 8 Mayıs 2018
BİTİŞ TARİHİ: 12 Mayıs 2018
YER: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Beylikdüzü, İstanbul
DÜZENLEYEN:

ITE Turkey

WEB ADRESİ:

www.yapifuariistanbul.com

TELEFON: 212 266 70 10
+ Ajandama Ekle

Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise 5 büyük yapı fuarından biri olan yapı, inşaat malzemeleri ve teknolojileri fuarı Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 41. yıla özel olarak hazırlanan zengin içeriğiyle katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

ITE Turkey bünyesinde yer alan YEM Fuarcılık tarafından, 8-12 Mayıs tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuarın İş Geliştirme Platformu Etkinlik Programı kapsamında oluşturulan Yapı Sahne ve Yapı Arena, fuar süresince hem katılımcıların hem de ziyaretçilerin faydalanabileceği etkinliklere sahne olacak. Program, beş gün boyunca, 30’dan fazla oturumda 70’i aşkın ulusal ve uluslararası konuşmacıyı ağırlayacak. İnovasyona odaklı Yapı Sahne, teknoloji ve malzemeye yönelik tartışmalar, teknik eğitimler, yapı bilgi modellemesi, 3D ve robotbilim üzerine konuşulup canlı sunumların yapılacağı seminerlere ev sahipliği yaparken; Yapı Arena’da mimarlık ve iş odaklı panellere, yazar sohbetlerine, ortaklığa yönelik etkinliklere ve ilham verici konuşmalara yer verilecek.

Fuar alanında moderatör eşliğinde, usta mimarların katılımıyla ürünlerin gezilerek malzemelerin konuşulacağı Mimari Ustalık Sınıfları ve fuar süresince ortaya çıkan atık malzemelerin yeniden kullanımı hedefiyle ulusal ve uluslararası mimarların yürütücülüğünde gerçekleşecek Atölye ise İş Geliştirme Platformu'nu zenginleştiren diğer etkinlikler arasında yer alıyor.

ETKİNLİK TAKVİMİ:

8 Mayıs Salı

15:00 - 17:00 Yapı Oturumları #1 | YAPI SEKTÖRÜ GÜNDEM FORUMU

Fuarın açılış günü düzenlenecek olan Yapı Sektörü Gündem Forumu’nda, sektörün önde gelen derneklerinin başkanları, gazeteci-sunucu Hande Demirel’in moderatörlüğünde biraraya gelerek malzeme, inşaat, ekonomi ve planlama perspektiflerinden sektör değerlendirmesinde bulunacak. Gelecek projeksiyonlarının da yapılacağı foruma; Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) Başkanı Ö. Selçuk Özdil, Gayrimenkul ve İnşaat İşbirliği Platformu (GİİP) Genel Sekreteri Av. Mehmet Ali Kandemir, Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP) Başkan Yardımcısı Mehmet Ersül, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı A. Nazmi Durbakayım, Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TMMMB) Başkanı A. Süreyya Ural, Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Başkanı Ferdi Erdoğan, Urban Land Institute Türkiye (ULI Türkiye) Başkanı Zafer Baysal ile Serbest Mimarlar Dernekleri (SMD)’nden TürkSMD Başkanı Aytek İtez, İstanbulSMD Başkanı Sibel Dalokay Bozer ve İzmirSMD Başkanı Hüseyin Egeli katılacak.

9 Mayıs Çarşamba

10:00 - 18:00 Mimari Ustalık Sınıfları #1 | AYDAN VOLKAN
Nobon kurucusu, mimar Dr. H. Cenk Dereli moderatörlüğünde fuar alanındaki ürünlerin gezilerek, malzemelerin konuşulacağı Mimari Ustalık Sınıfları'nın ilk konuğu, Kreatif Mimarlık kurucu ortağı Aydan Volkan olacak.

11:00 - 12:30 Yapı Oturumları #2 | ÜRÜN ÖNCESİ: MALZEMEDE FARKLILIK YARAT

Urban Atölye işbirliğinde düzenlenen oturumda, altyapı ve üstyapı yatırımlarında yapı sektörünün geliştirdiği ürün ve proseslerde, tasarım-üretim-pazarlama-uygulama-kullanım aşamalarına ilişkin daha yeterli bir Ar-Ge altyapısı geliştirilmenin ve tüm bu aşamaları bütünsel şekilde ele almanın önemi vurgulanacak. Oturumun konuşmacıları arasında, TUŞPA Nilüfer Kozikoğlu Mimarlık ve Urban Atölye Kurucusu Nilüfer Kozikoğlu, EMedya Design Kurucusu Gökhan Karakuş ve Melike Altınışık Architects (MAA) Kurucusu Melike Altınışık yer alıyor.

11:00 - 12:00 Trend Seminerleri #1 | TASARLA TÜRET, ROBOTLA ÜRET!