Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Fimler' Temalı Stand Dikkat Çekti

Gönye Proje Tasarım, Decovita markasının Unicera İstanbul ve Valensiya’da gerçekleşen olan Cevisama fuar standlarının tasarımlarını gerçekleştirdi. Bu yıl “Filmler” temasıyla tasarlanan stantlarda, film setlerinin belleklerde yer etmiş ünlü mekanları Decovita ürünleriyle yeniden canlandırılarak ziyaretçilere unutulmaz deneyimler yaşatılacak.

yapi.com.tr
'Fimler' Temalı Stand Dikkat Çekti

Gönye Proje Tasarım Kurucu Ortağı Mimar Yelin Evcen ve Tasarım Yönetmeni Mimar Gamze Sayın, koleksiyon tasarım danışmanlığını üstlendikleri Decovita’nın 27 Şubat – 3 Mart tarihlerindeki Unicera İstanbul ve 5-9 Şubat tarihlerinde Valensiya’da gerçekleşen olan Cevisama fuar standlarını tasarladı. Stant tasarımlarında “Decovita&Filmler” temasını işleyen Gönye Proje Tasarım ekibi, birbirinden farklı tarzlarda, her biri klasikleşmiş sinema filmlerinin setlerini baz alarak Decovita’nın ürün çeşitliliği ile yeniden canlandırmayı ve ziyaretçilere ilgi çekici deneyimler yaşatmayı planladılar.

Decovita’nın Cevisama ve Unicera fuar stantlarında aynı temayı farklı tasarım yorumlarıyla uygulayan Gönye Proje Tasarım ekibi, ziyaretçileri çok yormayacak ve ürün kalabalığında boğmayacak bir gezi rotası kurgulamış. Markanın Unicera fuarındaki stantı için daha fazla ürün sergileme ve görüşme alanı oluşturulurken, Cevisama fuarı için hazırlanan stant tasarımında yeni koleksiyondaki ürünler ve yeni yüzey çalışmaları ön planda tutulmuş.

Tasarımlarda Decovita ürünlerine maksimum alan ayrılarak, yeterli aksesuar ve dekorasyon unsuruyla stantın temasının ziyaretçilere aktarılması hedeflenmiş. Yeni ürünleri ön planda tutarken, çok satan ve renk çeşitliliğine sahip olan ürünleri de farklı noktalarda ziyaretçiye sunabilmenin oldukça önemli olduğunu belirten mimarlar, genel fuar alanını bu kriterlere göre bölgelendirip planlamış. Stant tasarımında toplantı, networking ve kafe alanı oluşturmaya özen gösteren mimarlar, genel planlamada doğru noktadan stanta giriş yaparak ürünlerin de sergileneceği, ziyaretçiyi çok yormayacak bir gezi rotası oluşturmuş.

Gönye Proje’nin Kurucu Ortağı Mimar Yelin Evcen, koleksiyon tasarım danışmanlığının yanısıra birçok farklı alanda işbirliği yaptıkları Decovita firması ile önümüzdeki dönemde gerçekleştirecekleri projeleri şu cümlelerle özetliyor: “Decovita’nın 2018 koleksiyonlarını seçerken, mevcut serilerde iyileştirme gereken ürünleri ve değiştirilmesi gereken serileri değerlendirdik. Koleksiyonda zaten bulunan ahşap desenli ve beton desenli seramiklerde çok daha yeni dokular, yüzeyler ve trend renklerle ilaveler yaptık. Ayrıca koleksiyona yeni eklenecek serileri özellikle projeler açısından değerlendirdik ve yeni dönemde yapacağımız iç mekan tasarımlarında kullanabileceğimiz serilere odaklandık. Böylece diğer mimarların projelerine de hitap edecek nitelikte serileri koleksiyona kattığımızı düşünüyoruz.”

Koleksiyonları oluşturmadan önce İtalya ve İspanya’da tasarımları ile ön plana çıkan seramik tasarım ofislerinin hepsini ziyaret ederek gerekli araştırmaları yaptıklarını vurgulayan Gönye Proje Tasarım ekibi, Decovita koleksiyonlarını parça ürünler seçmek yerine, belirli temalarda bütünü tamamlamak yaklaşımıyla oluşturmuşlar. Geçtiğimiz sene tasarladıkları Decovita mağazası içinde de Unicera’da sergilenen yeni koleksiyonlar için yeni yaşayan mekanlar düzenleyen Gönye Proje Tasarım, yaz döneminde markanın 2019 koleksiyonları için yeni sezon trendlerini araştırmaya odaklanmayı planlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fimler-temali-stand-dikkat-cekti_163121.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!