Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Flamingolar Arasında Golf Yapılacak!

Çevrecilerin tepkilerine kulak verilmedi ve Milas-Bodrum yolu üzerindeki Tuzla Sulak Alanı'na golf sahası yapımı için izin çıktı. Çevreciler, sulak alana zarar vereceğini öne sürerek golf sahasına karşı çıkıyor. Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ise bölgeyi kalkındıracağını söylüyor. Flamingolar arasın

Cumhuriyet ANKARA
Flamingolar Arasında Golf Yapılacak!

evrecilerin tepkilerine kulak verilmedi ve Milas-Bodrum yolu üzerindeki Tuzla Sulak Alanı'na golf sahası yapımı için izin çıktı. Çevreciler, sulak alana zarar vereceğini öne sürerek golf sahasına karşı çıkıyor. Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ise bölgeyi kalkındıracağını söylüyor.

Milas sınırlarında yer alan Tuzla Gölü ve çevresi Ege'nin denizle bağlantısı olan az sayıdaki sulak alanlarından birisi. Bölge, pek çok hayvan ve bitki topluluğu için yaşamsal öneme sahip ekolojik bir bütünlük oluşturuyor. Alan, 1/25 binlik imar planlarında turizm alanı olarak belirlendi ve tepkilere rağmen golf sahası olarak kullanımı planlandı. Çevrecilerce, sulak alanın, golf sahasının yapımı ve kullanımı sırasında ciddi tehditlerle karşı karşıya olduğu savunuldu.

Bodrumlu çevrecilerden Ayhan Karahan "Alanın doğal yapısının kaybı, yaban hayat için yaşam alanı kaybı anlamına gelmektedir. Ayrıca, golf sahasının sulama ihtiyacı, alanda suyun paylaşımını ve su rejimini değiştirecek özelliğe sahiptir. Burada golf turizmi yerine ekolojik turizmden, kuş foto safarilerinden de para kazanılabilirdi. Bu turizmi yapanlar da en az golf yapanlar kadar zengin. Bu ender alana yazık olacak" dedi.

Milas Belediye Başkanı Topuz ise golf sahası yapımı için ruhsat aldıklarını ve çalışmalara başladıklarını söyledi. Milas'ta golf turizmi geliştiğinde getirisinin çok büyük olacağını savunan Topuz, bölgede istihdamın da artacağını kaydetti. Topuz, şöyle konuştu:

"Dünyanın her yerinde golf sahaları var. Burada konaklama tesisleri kurulacak. Doğal ürünlerimizi ihraç etmeden direk tüketicilerle buluşturabileceğiz. Golf sahası projesinin çevreye olumsuz etkisi de olabilir. Çevredeki yer altı su kaynaklarımızdan bir kısmı gidebilir. Eğer proje doğayı kirletir ve çevreye zarar verirse de bu projelerin karşısında oluruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/flamingolar-arasinda-golf-yapilacak_50770.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!