Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Forum Diyarbakır'a İlk Harç

Hollanda-Türkiye ortaklığıyla kurulan Multi Turkmall şirketince Diyarbakır'da 120 milyon euroya kurulacak alışveriş merkezinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Yeni Şafak Gazetesi
1


ollanda-Türkiye ortaklığıyla kurulan Multi Turkmall şirketince Diyarbakır'da 120 milyon euroya kurulacak alışveriş merkezinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, "Forum Diyarbakır" alışveriş merkezinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Diyarbakır'ın hak etmediği bir şekilde isminin terörle birlikte anıldığı bir ortamda bu kente bu kadar büyük bir yatırımın yapılmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

Bakan Eker, şöyle dedi: "Bu aslında imajın sanal bir imaj olduğu, gerçeklerle bağdaşmadığını ve güvenli bir kent olduğunu gösteriyor. 120 milyon euroluk yatırım Diyarbakır'ın ihtiyaç duyduğu bir yatırımdır. Bu yatırımı gerçekleştiren firma yetkililerini kutluyorum. Yatırımlarla ilgili yapılacak her türlü işe gönüllü olarak destek oluyoruz. Doğal kaynaklarını kullandığımızda Diyarbakır tarihteki parlak dönemleri gibi yeniden kalkınacaktır" diye konuştu.

2009'da açılacak

2009 yılı Eylül ayında inşaatı tamamlanarak hizmete açılacak olan Forum Diyarbakır'da 150 mağaza, restoranlar ve kafelerin yanı sıra 2 bin araçlık bir otopark da bulunacak. Merkezde 2 bin kişi çalışacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/forum-diyarbakira-ilk-harc_57799.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • iyi günler, alışveriş merkezinin inşaatını üstlenen firma bilgilerini alabilir miyim? iyi çalışmalar. sinan.gitar.yildirim@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!